Prof. Dr. Yardımcıoğlu: Türklere Terörist Diyen Doğu Perinçek Şimdi de İslâmcı mı Olmuş?

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Doğu Türkistan davasını savunan Türklere terörist diyen Doğu Perinçek’in; “Afganistan’da Sürdürülebilir Barış ve Güvenlik” başlığı ile toplanan Dünya İslami Uyanış Kurultayı Konferansı’nda Türkiye’yi temsil etmesine sert tepki gösterdi.
Yardımcıoğlu, “Herhangi bir dini vasfı olmayan Perinçek’in Türkiye’den konuşmacı olarak Dünya İslami Uyanış Kurultayı konferansında söz alması nasıl iştir? Doğu Türkistan davasını savunan Türklere terörist diyen birinin böyle bir toplantıda olmasını anlamıyorum ve bu durumu da kimse bu aziz millete anlatamaz” dedi.
Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti, İran İslam Cumhuriyeti, Pakistan, Tacikistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Irak ve Hindistan gibi ülkelerin katılım sağladığı Afganistan’da Sürdürülebilir Barış ve Güvenlik başlığı ile toplanan Dünya İslami Uyanış Kurultayı konferansında Türkiye’yi, Doğu Perinçek temsil etmişti. Herhangi bir dini vasfı olmayan Perinçek’in Dünya İslami Uyanış Kurultayı konferansında Türkiye’yi temsil etmesine toplumun çeşitli kesimlerinden birçok siyasetçiden tepki gelmişti.
Perinçek’in böyle bir toplantıda ülkemizi temsil etmesine bir tepki de Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu’ndan geldi.
Yardımcıoğlu, başörtüsü yasağı destekçisi ve darbelere selam duran Doğu Perinçek’in İran’ın düzenlediği bir konferansta Türkiye adına açıklama yapmasını, “Türkiye, böyle bir aciz ülke mi ki Doğu Perinçek haddini aşan toplantılarda, ülkemizi temsil ediyor” sözleriyle eleştirdi.
“DOĞU PERİNÇEK ŞİMDİ DE İSLÂMCI MI OLUYOR?”
Ülkemizi ve ümmeti ilgilendiren böyle bir toplantıda, Doğu Perinçek’in konuşmacı olarak yer almasını iyi niyetli bir girişim olarak görmediğini ifade eden Yardımcıoğlu, şöyle konuştu: “Siyonizm’e hizmet edenler ve kâfirleri dost edinenlerin ne zamandır İslam dünyasında sözü geçer oldu? Siz Nasıl bir Türk’sünüz? Ve nasıl bir Müslümansınız? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Her şey olmayı denemiş Doğu Perinçek şimdi de İslâmcı mı oldu? Ülkemizin ve gençlerimizin geleceği, Bu tür davranışlar hem İslamiyet’e hem de din adamlarına olan inancı sarsmakta ve bizleri örf, adet ve geleneklerimizden koparmaktadır. Daha vahimi insanların inançlarını dinamitlemek ve yıkmaktır. Bu gün geldiğimiz noktada ahlaksızlık, liyakatsizlik, edepsizlik, uyuşturucu bağımlılığı ve gençleri hayattan koparan tüm yansımaların temelinde işte bu gibi olaylar yatmaktadır.”
“İSLAM KONUSUNDA BİLGİ DAĞARCIĞI SIFIR OLAN İNSANLARIN TEMSİLDE BULUNMASI İNANÇ SİSTEMİMİZİ BOZAR!”
İslam konusunda bilgi dağarcığı sıfır, “Yarım Doktor” dahi olamayacak insanların temsilde dahi bulunmasının, insanların inanç sistemlerini bozmaya yetebileceğini dile getiren Yardımcıoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: “Dün FETÖ’nün başvurduğu taktik bu gün yine oynanmaktadır. Türk’ün gücü imandandır. İnanç ve imanı zayıflatacak, şeytana ortaklık edenlere fırsat hiçbir zaman verilememelidir. Eğer biri çıkıp; Dünya İslami Uyanış Kurultayı Konferansında konuşacaksa bu siyasi kimlikler değil din adamları ve İslam hakkında konuşacak bilgi birikimine sahip birileri olmalıdır. Esad’ın zulmünü savunan, başörtüsü yasağına, askeri darbelere selam duran, Kuran hükümlerine ortaçağ diyen birilerinin çıkıp böyle bir konferansta Türkiye’yi temsil etmesini ne kendimize ne gençliğimize ne de din kardeşlerimize anlatamayız.”

“EYYY PERİNÇEK! NEREYE HİZMET EDİYORSUN?”
Perinçek’in mübarek Kurban Bayramı’nda da fitne ateşini harlamaya devam ettiğini aktaran Yardımcıoğlu, şunları kaydetti: “Kaldır yüzündeki maskeyi Perinçek, kimsin sen? Nesin sen? Her konuda olduğu gibi bu mübarek Kurban Bayramı Günü’nde bile bu yaptığınla fitne ateşini harlamaya devam ediyorsun. Kim olduğunu ve ne olduğunu ve nereye hizmet ettiğini bilmeli bu aziz Millet. Bir bakıyoruz, Çin’le berabersin. Bir bakıyoruz, APO ile berabersin. Bir bakıyoruz, Esed’le berabersin. Bir bakıyoruz İran’da İslam’ı temsil ediyorsun. Kimsen sen? Eyyy Perinçek! Nereye hizmet ediyorsun? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet ricâlindeki diğer insanlar neden bu duruma müdahale etmedi veya etmiyor? Ettilerse de ne yapıldı bu konuda? Bilmek istiyoruz. Bu vatandaşın faydasından çok zararı olduğunu görmüyorlar mı?”


Etiketler: 184 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: