Repzone’dan Global Pos Veri Toplama hizmeti

2007’de Türkiye’nin dünyada öncü yazılım şirketleri arasında yer alması hedefiyle kurulan Bilgera Yazılım, tasarladığı yapay zekadan faydalanan bulut tabanlı “Repzone” platformu saha satış otomasyonu ve veri toplamanın çok ötesinde, pazar ihtiyaçlarına paralel olarak “B2B”, çoklu kanal ile global veri toplama gibi ek özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Uygulama, özellikle Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin devam ettiği bu günlerde Global Pos veri toplama özelliğiyle öne çıkıyor.

Repzone Satış Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü Ayhan Sivri, Global Pos veri toplama hizmetinin salgın şartlarında şirketlere sahadan veri edinme ve bunların analizi konusunda çok önemli avantajlar sağladığını belirtiyor. Salgın döneminde alınan tedbirler doğrultusunda saha personellerinin faaliyetlerinde oluşan ziyaret kısıtlamalarının sorumlu oldukları satış noktalarından alınan stok, satış v.b. verilerin azalmasına neden olduğunu belirten Ayhan Sivri, bu eksikliğin satış kanallarının ticari paketlerinden (ERP) sağlanacak olan entegrasyonlar aracılığıyla bu verilerin toplanmasında firmalara çözüm sağladıklarını belirtmektedir.

B2B  ticaret platformu olarak geniş hizmetler sunuyoruz

P&> ve ABD’de start-up şirketlerindeki tecrübesinin ardından, Bilgera Yazılım’ı kuran Umut Sevin, platformda Mobil CRM, Mağaza İçi Etkinlik, Global POS veri toplama yapılabildiğini de sözlerine ekleyerek, firmalara sundukları desteği, “Saha operasyonu olan tüm firmalara değer katıyoruz. Su anda çoklu kanal B2B ticaret platformu olarak sunulan platformda Mobil CRM, Mağaza İçi Etkinlik, Saha Satış Otomasyon, B2B, Global POS (satış/stok) verisi toplama yapılabiliyor. Saha veri toplama, denetim ekipleri dinamik olarak tasarlanabilen formlar üzerinde resim, video, imza destekli olarak veri giriş imkanları da sağlanıyor. Saha satış ekipleri tüm saha satış surecini uçtan uca platform üzerinden yürüyor. Müşteriler siparişlerini B2B platformumuz üzerinden girebiliyor. Bölgesel distribütör ve büyük perakende noktalarının satış verileri sisteme aktarılıyor” sözleriyle anlatıyor.

Salgın döneminde sahadan veri toplama kolaylığı

Repzone Satış Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü Ayhan Sivri ise Global Pos veri toplama hizmetinin Türkiye ve global ölçekte şirketlere sunulduğunu vurguluyor. Bu sayede sahadan veri toplama ve analiz ile raporlama işlemlerinin salgın şartlarından da devam edebildiğini belirten Sivri, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Global Pos Veri Toplama hizmetiyle müşterilerin ticari paketlerinden stok, satış verilerini belirlenen periyotlarla Repzone platformuna alıyoruz ve bu verilere sağlanan analiz ile raporlarla müşterilerimize çözümler sunuyoruz. Dolayısıyla hem B2B platformuyla hem de Global Pos ile pandemi döneminde yaşanan sahadan veri edinilmesi, bunların anlamlı hale getirilmesi ve raporlanmasında yaşanan eksikliği bu şekilde kapatıyoruz.”

Saha ve veri: Uçtan uca kontrol

Ayhan Sivri sözlerine şunları ekledi: “Satış ve dağıtım kanalı bulunan tüm firmaların distribütörlerine ait satış verilerini direkt olarak bayilerin kullanmakta olduğu ticari paketlerden veya 3. Parti entegrasyonlar üzerinden elektronik ortamda toplayan bir çözüm olan Global Pos Veri Toplama özelliği ile B2B Ticaret platformunda veri toplama, analiz ve uçtan uca kontrol etme gibi faydalar sunarak müşterilerimize değer katıyoruz. Verilerin merkezi iş zekası platformuna aktarılması, işlenmesi ve analiz edilmesi ile B2B ticarette yeni bir döneme kapı açıyoruz.”

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 78 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber