“Sağlıkçı Eşleri İvedilikle Aşılanmalı”

Tük Sağlık Sen, Sağlık Bakanlığı yaptığı başvuruyla sağlık çalışanlarının eşlerinin de aşılama takvimine ivedilikle dahil edilmesini talep etti.

Başvuruda Covid-19 aşılarının uygulanmaya devam ettiği hatırlatılarak “ Sağlık çalışanlarının aşılanmaları tamamlanmış olup yaş ve risk gruplarına ve mevcut aşı sayısına göre aşılama uygulamaları devam etmektedir. Bu kapsamda 12 Şubattan itibaren  65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile bu kişilerin 60 yaş ve üzerindeki eşlerinin ilk doz aşılarının uygulanmasına başlanmıştır. Ancak ilk sırada aşılanan sağlık çalışanlarının eşleri aşı takvimine alınmamıştır.” denildi.

En Büyük Endişe Virüsü Bulaştırmak !

Sendikadan yapılan açıklamada, “Sağlık çalışanlarının virüsü evlerine taşıma risklerinin herkesten fazla olduğuna dikkat çekilen başvurumuzda “Pandemi Dönemi Sağlık Çalışanları” Araştırmamızın sonuçlarına göre Sağlık çalışanlarının pandemi dönemi boyunca en büyük endişesi Yüzde 75 gibi çok yüksek bir oranla virüsü aile bireylerine bulaştırmak olduğuna da dikkat çekildi.  Sağlık çalışanlarının bu konuda yaşadığı mağduriyetin sonlandırılarak Covid-19 aşı uygulamaları kapsamında sağlık çalışanlarının eşlerinin de ivedilikle aşı takvimi kapsamına alınması talep edildi.  Sendikamız tarafından yapılan başvuru ile ilgili bir değerlendirme yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Sağlık çalışanlarının eşlerinin de aşılanması için Bakanlığımıza başvurumuz yaptık. En riskli grup sağlık çalışanları ve çalışanların %75’inin en önemli endişesi virüsü ailelerini bulaştırmak olduğuna göre bu konuda Sağlık Bakanlığı beklememeli gereğini yapmalıdır. Sağlık çalışanlarının endişelerini gidermek için adım atmalıdır” denildi.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler: 85 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber