Sağlıkçıların Online Eğitimde Erişim Sorunu Çözüldü

Türk Sağlık Sen, uzaktan öğretim ile ön lisans veya lisans tamamlama eğitimi alan sağlık çalışanlarının derslerini online ortamda takip etmelerine imkan sağlayan üniversitelerin internet sitelerinin erişime kapalı olması ile ilgili sorunun çözüldüğünü duyurdu.

Sendikadan yapılan açıklamada, “Uzaktan öğretim ile ön lisans veya lisans tamamlama eğitimi alan sağlık çalışanlarının dersleri online ortamda takip etmelerine imkan sağlayan üniversitelere ait internet sitelerinin kurumlarda erişime kapalı olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı’na Türk Sağlık-sen tarafından başvuru yapılmıştı. Bakanlık başvuruya cevap vermiş ve bu konudaki mağduriyeti gidermek için erişim olmayan sitelerin bilgi güvenliği çerçevesinde değerlendirilerek erişim yetkisi verileceğini ifade etmiştir. Erişim engeli olan siteler ile de ilgili sendika tarafından bilgi talepleri olmuştur. Bu sorunun tamamen çözülmesi ve mağdur çalışan kalmaması için erişim sıkıntısı yaşanılan siteleri Sağlık çalışanları [email protected] ‘ye göndermeleri halinde Sağlık Bakanlığı’na liste halinde iletilecektir” denildi.  (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı


Etiketler: 12 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.