Sağlıkçıya Şiddet Gösteren Hastanede Ücretli Bakılsın !

Türk Sağlık Sen, sağlıkta her geçen gün artan şiddetin son bulması için “Sağlık personeline sözlü veya fiziki şiddet gösteren kişilerin, kamu hastanelerinde ücretli bakılsın” önerisinde bulundu.

Çalışanların Arasına Nifak Sokulmasına Müsaade Etmeyeceğiz

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış yapılması ile ilgili süreci değerlendirerek “Hekimlerimizin ücretlerinde artış yapılması şarttır. Analarının ak sütü gibide helaldir. Doktorlarımız ile ilgili düzenlemede söylediğimiz, doğru fakat eksik olduğudur. Eksiktir çünkü o düzenlemede ek ödemeden mahsuplaşma vardır. Eksiktir çünkü doktorların bir kısmı kapsam dışı kalmıştır. Aile hekimleri kapsam dışı kalmıştır. Üniversite hastanelerinde, adli tıp kurumunda, SGK’da görev yapan doktorlarımız dışarda bırakılmıştır. Eksiktir çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış olmalıdır. Fakat gördük ki biz tüm bunları dememize rağmen bazı kendini bilmezler ile başka hesap yapanlar hekimlerimizle bizi karşı karşıya getirme gibi bir işin için girmeye çalışmaktadırlar. Buna fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz. Çalışanların arasına nifak sokulmasına müsaade etmeyeceğiz. Sağlık hizmeti ekip işidir, ekibin bütünün gözetmek gerekir. Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılması için mücadelemizi sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Tüm platformlarda bunun mücadelesini veriyoruz, vereceğiz” dedi.

Bu haber hoşunuza gidebilir.

Türk Sağlık-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Ek Zam ve Refah Payı Şarttır

Tüm kamu çalışanların için ek zam ve refah payı talebi ile ilgilide değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci “Toplu sözleşmede Türkiye Kamu-Sen olarak tavrımızı net bir biçimde ortaya koyduk. Refah payı ve seyyanen zam olmadığı, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilere kadroda net çözüm bulunmadığı için imza atmadık, evet demedik.  Bu verilen zamlarla memur 2022’yi tamamlayamaz dedik ve ek zam talep ettik. Süreç bizi haklı çıkardı. Toplu sözleşmeyi tarihi kazanım olarak anlatanlarda daha yeni ortaya çıkarak ek zam istiyoruz demeye başladılar. Ek zam talebimizde ısrarcıyız. Kamu çalışanlarının kayıplarını önlemenin tek yol budur.” şeklinde konuştu.

Sağlıkta Şiddete Yönelik Çözüm Önerilerimiz Hayata Geçmeli

Genel Başkan Önder Kahveci sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin çözümü için sendikamızın önerisini olan sıfır toleranslı alan uygulaması, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların kamu sağlık hizmetlerinden acil haller dışında ücretli yararlanması, tutuklu yargılamanın istinasız uygulanması gibi çözümlerin hayata geçmesi gerektiğini kaydetti. Üniversite hastanelerindeki mali problemlerin çözülerek personelin sorunlarına çözüm üretilmesi ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerinin karşılanması gerektiğine dikkat çekti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: