Sağlıkta Eylem Sürecek

Sağlıkta Eylem Sürecek. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Yönetim Kurulu toplantısı 15 Ocak 2022 Cumartesi günü Omicron varyantının yaygınlığı ve hava şartları nedeni ile çevrimiçi yapıldı. En kısa sürede eylem kararının açıklanacağı belirtildi.

Toplantının pandemi gündeminde, özellikle son yayımlanan ve aşı olmayanlara PCR şartının kaldırılması ile iktidarın pandemi tutumunun iyice çöktüğü, sürecin başından beri etkin bir aşılama planlaması yapmaması, aşı karşıtlarına yönelik tutum almaması ile kararın birbirini tamamladığı vurgulandı.

Pandeminin kontrol altına alınması için sağlık yönetiminin elindeki verilere karşılık adımların atılmaması, etkili filyasyon çalışmalarının yapılmaması, aşılamada hala istenen düzeye gelinmemesine parmak basıldı. İktidarın tüm salgın boyunca halk sağlığını önemsemediği, bilimsel verilere uygun davranmadığı söylendi. Bununla birlikte önümüzdeki haftalarda sağlık hizmetlerinde daha ciddi aksamaların yaşanacağı konuşuldu.

Sağlıkçılar Haklarını Elde Edene Kadar Eylem Sürecine Devam Edecek

Hakkımızı Alana Kadar Direneceğiz

Toplantının ikinci gündem maddesi Özlük Hakları ve eylem süreciydi. Mevcut ekonomik şartların ve çalışma koşullarının hekimleri tükettiği, Sağlıkta Dönüşüm Programı sonrası sağlık sistemindeki çöküşün pandemi ile daha da belirginleştiği toplantıdan ortaya konuldu.

Meclis’e getirilen maaş düzenlemesinin hızla geri çekilip ileri bir tarihe ertelenmesinin ve ocak ortasına gelinmesine karşın halen gündeme alınmamasının; iktidarın emeğe yaklaşımını ortaya koyduğu görüşü hakim oldu. Geldiğimiz süreçte hekimlerin emeğinin artık iktidarın keyfiyetine bırakılamayacağı, hekimlerin beklemeye sabrının kalmadığı; tasarının derhal Meclis gündemine alınıp kapsamlı bir düzenleme yapılmadığı takdirde TTB en yakın sürede G(ö)REV eylemi kararını açıklayacağını belirtti. (BSHA- Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: