Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor

  • Schneider Electric, kritik ya da enerjinin yoğun olduğu güç sistemlerinin tasarlanmasına ve işletilmesine yardımcı olmak için karbonsuzlaştırma uzmanlığı ve elektrik 4.0 teknolojilerini temin edecek.
  • BP, şehirlerin ve büyük şirketlerin karbon emisyonlarını düşürmelerine yardımcı olmak amacıyla yenilikçi, entegre ve karbonsuzlaştırılmış enerji çözümleri sağlamak üzere güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, hidrojen enerjisi, biyoyakıtlar ve elektrikli araç şarjı dahil olmak üzere teknolojilerle işletmeleri bir araya getiriyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümü alanında lider olan ve Corporate Knights Global 100 indeksi tarafından 2021 yılında Dünyanın En Sürdürülebilir Kurumu seçilen Schneider Electric ve global entegre enerji şirketi BP, Avustralya, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve ABD’de emisyon seviyeleri yüksek olan müşterilerinin operasyonlarını karbonsuzlaştırmasına yardımcı olmak için bir iş birliği anlaşmasına imza attılar.

 

İş birliği anlaşmasının şartlarına göre Schneider Electric ve BP, şehirlerde ve yüksek emisyonlu nakliye ve ağır sanayi gibi karbonun azaltılmasının güç olduğu sektörlerde faaliyet gösteren ticari ve endüstriyel müşteriler için entegre enerji çözümlerini tanımlamak ve ölçeklendirmek üzere becerilerini birleştirmeyi amaçlıyor.

 

Schneider Electric ve BP’nin karbonsuzlaştırılmış enerji sistemlerinin danışmanlığı, tasarımı, kurulumu ve işletilmesine ilişkin birbirlerini tamamlayan becerileri bir araya gelerek şirketlerin karbonsuzlaştırma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak. Bunun yanı sıra,  Schneider Electric ve BP, müşterilerin bu tür enerji sistemlerini bir hizmet olarak işleterek karbonsuzlaştırmanın karmaşıklığını, risklerini ve sermaye yatırımını azaltmasına imkan verecek iş modelleri oluşturmayı da hedefliyorlar.

 

Schneider Electric Endüstriyel Otomasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Barbara Frei  şunları söyledi: “Müşterilerimizin büyük kısmı, enerjiye yönelik arz ve talep sistemlerinin karbonsuzlaştırılmasına yardımcı olacak inovasyonlar ve uzmanlıklar arıyor. BP ile birlikte bu müşterilerin net sıfıra daha hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için teknoloji çözümleri geliştirmeyi ve anahtar piyasaları beraber ele almayı taahhüt ediyoruz.”

 

BP Bölgeler, Şehirler ve Çözümlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı William Lin, şöyle konuştu: “Schneider Electric’in uzmanlığı, bizim uzmanlığımızı tamamlayarak enerji sistemlerinin karbonsuzlaştırılmasına yardımcı olmak için bize daha fazla fırsat sunuyor. BP’nin enerji tedariki becerilerini Schneider Electric’in mikro şebeke ve enerji yönetimi teknolojileriyle birleştirmek, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi şekilde karşılamak üzere birlikte çevre dostu, verimli ve esnek çözümler sunabileceğimiz anlamına geliyor.”

 

Schneider Electric, kritik ya da enerjinin yoğun olduğu güç sistemlerinin tasarlanmasına ve işletilmesine yardımcı olmak için karbonsuzlaştırma uzmanlığı ve elektrik 4.0 teknolojilerini temin edecek. Schneider’ın mikro şebeke platformu; yerinde yenilenebilir enerji, akü depolama gibi güvenilir yedekleme sistemleri, elektrikli araç altyapısı ve ilgili enerji perakende hizmetlerini birleştirebiliyor.

 

BP, şehirlerin ve büyük şirketlerin karbon emisyonlarını düşürmelerine yardımcı olmak amacıyla yenilikçi, entegre ve karbonsuzlaştırılmış enerji çözümleri sağlamak üzere güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, hidrojen enerjisi, biyoyakıtlar ve elektrikli araç şarjı dahil olmak üzere teknolojilerle işletmeleri bir araya getiriyor.

 

Schneider ve BP, dünyanın net sıfıra geçmesini hızlandırmaya yardımcı olmak için günümüzün en karmaşık enerji sorunlarını ele alan entegre çözümler ve teknoloji konusunda işbirliği yapmayı amaçlıyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: