Şekerbank’ta esas sözleşme değişikliği

Şekerbank T.A.Ş’de sermaye artırımı sonucunda esas sözleşmenin değiştirilmesi için girişim başlatıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaspılan açıklamada şunlar dile getirildi:

”Daha önce KAP’ta açıklandığı üzere bankamızın çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 702.000.000 Türk Lirası arttırılarak 1.860.000.000 Türk Lirası’na çıkarılması işlemi kapsamında 700.268.362,274. TL nominal değerli bölümünü halka arza ilişkin izahnamede belirtilen koşullar çerçevesinde yeni pay alma hakkı kupon pazarında 700.268.466,26. TL’ye, 1.731.637,726. TL’lik nominal değerli kalan kısmının ise birincil piyasada 2.640.855,72. TL’ye bedellerinin nakden ve tamamen ödenmesi suretiyle satılmıştır. Sermaye artırımının tamamlanması üzerine bankamız yönetim kurulu 24.12.2020 tarihli toplantısında aşağıdaki hususları karara bağlamıştır:
Anılan sermaye artış sürecinin kalan işlemlerinin tamamlanabilmesi için sermaye artırımı işlemlerinin tamamen ve usulüne uygun olarak sonuçlandığının Sermaye Piyasası Kurulu’na bildirilmesi, bankamız esas sözleşmesinin ‘Sermaye’ başlıklı 8. maddesinin belirtilen şekilde tadili ve bu konuda gerekli izinlerin alınması, gerekli işlemlerin ifa, takip ve bitirilmesi için genel müdürlüğün yetkili kılınması, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli belgenin alınarak, belge tarihinden itibaren 10 gün içinde bankanın çıkarılmış sermayesinin 1.860.000.000. TL olduğunun ve esas sözleşmenin 8. maddesinin yeni şeklinin ticaret siciline tescili için gerekli işlemlerin yapılması hususlarında genel müdürlüğe yetki verilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 26 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: