TKP Türkiye’nin her noktasında emekçilerin örgütlülüğünü ve umudunu büyütüyor

Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi 1 Mayıs’ın hemen ardından Türkiye’deki tüm örgüt sorumlularının katılımı ile toplantılar gerçekleştirdi. Parti Merkez Konseyi’nin de katıldığı toplantılar internet üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşti.

 

Perşembe günü İstanbul, Cuma günü Ankara ve İzmir, Cumartesi günü ise üç büyük il dışındaki 51 ilden örgüt sorumlularının yer aldığı toplantılara yaklaşık 300’e yakın kişi katıldı. Toplantılarda TKP Merkez Komitesi’nin 1 Mayıs, önümüzdeki dönem örgütlenme çalışmaları ve parti takvimi hakkında merkezi değerlendirme ve bilgilendirmeler paylaşıldı.

 

1 Mayıs gündeminde, AKP’nin salgını bir baskı gerekçesi olarak kullandığı ve bu 1 Mayıs’ı emekçilere fiilen yasaklı hale getirmeye çalıştığı, bunun sonucu 1 Mayıs’ın ülkemizde 2021 yılında işçi sınıfına yaraşır şekilde kutlanamadığı değerlendirmesi yapıldı.

 

Bununla birlikte TKP’nin ise özellikle 1 Mayıs günü üç büyük kentte emekçi mahallelerinde gerçekleştirdiği kutlamalar ve çeşitli sol parti ve örgütlerin eylemlerinin emekçilerin AKP’nin baskılarına boyun eğmeyeceğini göstermesi açısından özel bir değer taşıdığının altı çizildi.

 

Örgütlenme çalışmaları gündeminde semt evleri, işçi evleri ve köy evlerinin partinin örgütlenme çalışması açısından yarattığı olumlu etkinin altı çizilirken salgın kısıtlamaları nedeni ile ertelenmesine rağmen Haziran ayı sonuna kadar tüm Türkiye’de en az 20 yerde semt evi, işçi evi ya da köy evi açılışları yapılacağı bilgi olarak verildi. TKP’nin bu dönemde özellikle emekçi mahallelerinde başlattığı Dayanışma Komiteleri oluşturulması ve emekçilerin kendi iç dayanışmalarını örgütlemesine dönük çalışmanın önümüzdeki dönem artarak devam edeceği belirtildi.

 

Patronların Ensesindeyiz çalışmasının öneminin gittikçe arttığı, partililerin çalıştığı iş yerlerinden başlayarak ulaşabildiği tüm emekçilerin hak mücadelelerini büyütme konusundaki çalışmalarını artıracağı bir dönem yaşanacağı belirtildi. Gönüllü örgütlenmesinde salgın kısıtlamalarına rağmen parti gönüllüsü olmak isteyen insanların sayısında bir azalma olmadığı, aksine parti örgütlerinin çalışma yaptığı ve adım attığı her alanda olumlu sonuçlar alındığı tespiti yapıldı. Son olarak da parti takviminde somutlaşan başlıklara dair bilgiler paylaşılmış oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 185 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: