TRPharm ve Lokman Hekim Üniversite’sinden akademik iş birliği: 2 kurum nadir hastalıkların tedavisi için güçlerini birleştirdi

Küresel ve yenilikçi bir ilaç firması olma vizyonu ile yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini sürdüren TRPharm, Lokman Hekim Üniversitesi ile akademik bir iş birliğine imza attı. Anlaşma ile nadir hastalıkların tanı ve tedavisinde yenilikçi çözümler geliştirmeyi amaçlayan TRPharm; başta FMF, FKU, Fabry Hastalığı, Gaucher Hastalığı, Kistik Fibrozis ve SMA gibi hastalıklar üstünde çalışacak. 

 

Sağlığı inovatif çözümlerle buluşturma misyonuyla çalışmalarını sürdüren TRPharm, nadir hastalıklar alanındaki uzmanlığını akademik bir platforma taşıdı ve Lokman Hekim Üniversitesi ile iş birliği anlaşması yaptı. Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Gümüşel ve TRPharm Genel Müdürü İsmet İnce tarafından imzalanan anlaşma ile Türkiye ve Ortadoğu-Afrika Bölgesi’nde sık görülen nadir hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerini iyileştirecek inovatif çözümler geliştirilmesi amaçlanıyor. 

 

İnce: “Karşılanmamış ihtiyaçlara odaklanacağız” 

İş birliği ile ilgili açıklamada bulanan TRPharm Genel Müdürü İsmet İnce, “Ülkemizin sağlık alanındaki öncü inovatif ilaç şirketi olarak, sağlık eğitimi ve araştırmaları alanında çok değerli bir kuruluş olan Lokman Hekim Üniversitesi ile böyle bir iş birliği sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliğinin temel amacı hastaların yanı sıra hekimler ve geri ödeyicilere ilişkin karşılanmamış ihtiyaçların tespit edilmesi ve yenilikçi çözümler geliştirilmesi. Böylece nadir hastalıklar alanındaki tedavilere erişim süreçlerini kolaylaştırmayı da hedefliyoruz” dedi. 

 

İnce: “Nadir hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerinde anlamlı değişiklikler yaratabileceğiz”

Bu anlaşma ile şirketin global yatırım stratejisi doğrultusunda dünyanın farklı bölgelerindeki Ar-Ge ve üretim kabiliyetlerinden faydalanabileceklerini belirten TRPharm Genel Müdürü İsmet İnce, “Lokman Hekim Üniversitesi ile imzaladığımız Ar-Ge anlaşması sayesinde, ABD ve Almanya başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarındaki araştırma ve üretim kabiliyetlerimizle destekleyeceğimiz inovasyonu; Avrupa, MENA ve CIS pazarlarına ihraç etmeyi hedefliyoruz. Bu sayede, Türkiye ve Ortadoğu-Afrika Bölgesi’nde nadir hastalıklara sahip hastaların tanı ve tedavi süreçlerinde anlamlı değişiklikler yaratabileceğimize inanıyoruz” dedi.

 

Gümüşel: “Bu anlaşma ile kazanan, insanlık ve ülkemiz olacak”

Konuyla ilgili yorumlarını paylaşan Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Gümüşel ise “Lokman Hekim Üniversitesi olarak TRPharm ile imzaladığımız anlaşmanın, üniversite-sektör iş birliğine örnek olacağına inancımız tamdır. Her iki kurum için de katma değeri yüksek olan bu birliktelik ile en çok kazananın başta insanlık ve ülkemiz olacağına inanıyoruz” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: