Tüm Çocuklar Eğitim Alabilsin Diye Canon’dan 1000 Turna 1 Umut Projesi’ne Destek

Asya kültüründe de çok değerli bir metafor olan turna, Anadolu’da uğur, bereket ve mutluluğu simgeliyor. İnanışa göre turna kuşu kimin tarlasına veya evine yuva yaparsa o evde bereketin eksik olmayacağına inanılıyor. Bir Japon geleneğine göreyse bir kişi kâğıttan 1000 turna kuşu yaparsa dileği kabul oluyor. Bu inanışla başlatılan proje, başarılı fakat imkanları kısıtlı olan gençlere umut olmayı amaçlıyor. 

 

Proje kapsamında gönüllüler online bağışları karşılığında hazır şablonlar üzerinden kendi turnalarını da tasarlayabiliyor. Gönüllülerin yaptığı her 1000 turna origami karşılığında bir çocuğa Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından “Tam Destek Bursu” sağlanıyor. 

 

Bağış yapmak isteyenler origami kiti alarak da katılım sağlayabiliyor. Projeye destek olan proje elçilerinin özel tasarımları basılıp satışa sunuluyor. Ayrıca satışa sunulan ürünler arasında çocuklara umut olmak adına projeye destek veren sanatçıların heykel, tablo, cam üfleme ve mikro art gibi eserleri de yer alıyor.

 

İş birliği yapılan markalara kampanya adına özel ürün tasarlayıp satışa sunma hakkı tanınıyor. Tüm bu etkinlikler sayesinde toplanan bağışlar, ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın eğitim hayatına katkıda bulunuyor.

 

Çocukların Eğitim Masraflarını Karşılıyor

 

1000 Turna 1 Umut Proje geliriyle eğitim imkanları kısıtlı çocuklara verilen “Tam Destek Bursu”nun yanı sıra devlet okullarında okuyan başarılı lise öğrencileri, akademik eğitimler, sanatsal ve sportif faaliyetlerle destekleniyor. Tam Destek Bursu alan öğrenciler, hafta sonları TED Okulları ve TED Üniversitesi’nde dersler alıyor ve Türk Eğitim Derneği, üniversite eğitimlerinin sonuna kadar bursiyer öğrencilere destek veriyor. 

 

Aydınlık yarınların yaratıcıları olacak gençlerin eğitim ve gelişimine değer veren Canon, bu umut dolu projenin hayata geçmesi için gereken defter, origami kağıdı, zarfı ve baskı gibi ürün ve hizmetlerle destek oluyor.

 

19 Nisan – 19 Mayıs tarihleri arasında yürütülecek 1000 Turna 1 Umut projesi kapsamında üretilen hediyelik eşyaların ise yıl sonuna kadar satışının sürmesi planlanıyor. Bağışlar binturnabirumut.ted.org.tr web sitesi üzerinden yapılıyor. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 81 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber