Türkiye’de Hekimlik Mesleğini Tehdit Eden Koşulları Konu Alan TTB Makalesi, WMJ Son Sayısında Yayımlandı

Editörlüğünü Dr. Peteris Apinis ve Prof. Dr. Elmar Doppelfeld’in yaptığı World Medical Journal’ın (WMJ) 67. sayısı çıktı.

Dünya Tabipler Birliği’nin yayımladığı derginin son sayısında, TTB Yüksek Onur Kurulu üyeleri Dr. Taner Gören, Dr. Hafize Öztürk Türkmen ve Dr. Naki Bulut’un birlikte kaleme aldığı “Türkiye’de Mesleki Özerkliğe Yönelik Tehditler Sürüyor” başlıklı bir makale de bulunuyor.

Makale, kapitalist üretim ilişkilerinin, totaliter rejimlerin, küresel ve bölgesel savaşların hekim mesleğinin bağımsızlığını nasıl tehdit ettiğini TTB’ye yapılan saldırıları odağına alarak inceliyor. Çalışma, Türkiye’de sağlık alanına yapılan saldırıları tarihsel/toplumsal bağlama oturtarak ele alıyor. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler: 72 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber