Türkiye’nin en iyi çalışan deneyimi performansına sahip şirketi seçildi

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, Türkiye’de faaliyet gösteren ve çalışan deneyimine yatırım yapan şirketlerin başvurduğu 2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri’nde birinci oldu. 11 sektörden 55 marka arasında yapılan çalışan deneyimi benchmark’ı sonucunda 90 puanla en yüksek skoru elde eden Multinet Up, birincilik ödülüne layık görüldü. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, “Multinet Up’ta deneyim odaklı organizasyon yapısı, şirket içi iletişim, çevik performans yönetimi ve diğer tüm konularda, çalışma hayatının son dönemde hızla değişen dinamiklerine en uygun yöntemleri benimsiyoruz. Uzun yıllardır oluşturduğumuz çevik ve esnek kurum kültürümüzü, tüm organizasyonel süreçleri kapsayacak şekilde güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda 2020’de birçok yeniliğe imza attık. Şirket içi iletişimin önem kazandığı pandemi döneminde fikir paylaşımı, etkileşim, birlikte değer üretme, yardımlaşma kültürünün güçlendirilmesi hedefiyle “Kolektif Platform” adında dijital bir platform oluşturduk. Tüm çalışanlar için bir buluşma noktası olan bu platform çalışanlarımızın bilgi erişimlerini hızlandırmak için geliştirdiğimiz yapay zekâ destekli sanal İK asistanımız HİRİ’yi, çalışanlarımızın katkılarıyla gelişen şirketimizin sanal ansiklopedisi MultiWiki’yi, inovasyonun desteklenmesi amacıyla devreye aldığımız paylaşım platformu Kolektif Üretim’i ve kurumsal sosyal medya platformumuz Yammer’ı kapsıyor. Yılda bir veya iki defa kapsamlı görüşmeleri içeren geleneksel performans yönetim sistemini kaldırdırdık, yepyeni bir sistem kurduk.  Bu yeni “çevik performans sistemi” çalışanlar tarafından yönlendirilen, karşılıklı geribildirime dayalı, yıl boyunca her çeyrek dönemde haftalık veya iki haftada bir check-in görüşmelerinden oluşuyor. 

Bu uygulamalarımızla ve son dönemde hayata geçirdiğimiz diğer çalışmalarla oldukça başarılı bir sene geçirdik. 2021’de yaptığımız İK hizmetleri memnuniyet anketi sonuçlarına göre Multinet Up’ta çalışan memnuniyet oranı yüzde 95. Bu gurur verici başarının çalışan deneyimi alanındaki en başarılı kurumların değerlendirildiği 2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri’nde birincilik ödülüyle taçlandırılması ise ayrıca onurlandırdı. Emeği geçen tüm takım arkadaşlarımı bu vesileyle tebrik ediyorum.” dedi.

Nice Medya tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çalışan Deneyimi Konferansı, 15 Nisan’da dijital olarak gerçekleşecek. Konferansta, Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, “Uzaktan Çalışma Deneyiminde Collaboration” sunumuyla, Multinet Up’ın çalışan deneyimi stratejisini ve ilham verici yolculuğunu paylaşacak.

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 69 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber