Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’nde emeklilere 5 yılda 16 kez zam yapıldı

2014-2019 yıllarında Xinjiang’daki çalışanların sayısı 11 milyon 352 binden 13 milyon 301 bine çıktı. Kentsel kesimlerdeki vatandaşların kişi başına düşen kullanılabilir geliri 23,2 bin yuandan 34,7 bin yuana, bu rakam kırsal kesimlerde 8 bin 724 yuandan 13,7 bin yuana arttı.
 
13. Beş Yıllık Plan döneminde Xinjiang yönetimi, istihdama öncelik verdi, kırsal kesimlerde fazla olan emek gücü, üniversite mezunları ve istihdamda zorluk çeken kitlelerin istihdam edilmesine özen gösterdi. Xinjiang yönetiminin geçen 5 yılda eğitime yaptığı yatırım miktarı ortalama 50 milyar yuanı aştı, yeni inşa edilen, ıslah edilen ve genişletilen anaokullarının sayısı 4 bin 408’i buldu, 1 milyon 558 bin okul öncesi çocuk anaokulunda okuyor, zorunlu eğitim sağlayan okullar tüm gerekli tesislere ve koşullara sahiptir.
 
8 milyar yuanlık Covid-19 yardımı yapıldı
 
İşletmelerden emekli olan vatandaşların yaşlılık maaşlarına 16 kez zam yapıldı, temel sağlık sigortası temel olarak tüm nüfusu kapsadı. Geçen 5 yılda Xinjiang’da destek konutu inşası güçlendirildi, kentsel kesimlerde 1 milyon 280 bin konut inşa edildi, bu rakam planlanan rakamı aştı; kırsal kesimlerde yeni inşa edilen 1 milyon 188 bin konut, 5 milyona yakın köylü ve çobanın konut ihtiyacını giderdi.
 
Xinjiang bölge yönetimi, yaşam sıkıntısı çeken vatandaşlara özen gösterdi. Okul öncesinden başlayıp lisansüstü eğitime kadar öğrencilere yardım fonu 2016 yılındaki 2 milyar 790 milyon yuandan geçen yılın sonu itibarıyla 7 milyar 620 milyon yuana yükseldi.
 
Xinjiang’da asgari ücret kentsel kesimlerde 2016 yılına göre yüzde 33 ve kırsal kesimlerde ise yüzde 44 artırıldı. Bu yılın başında başlayan Covid-19 salgını nedeniyle vatandaşlara 8 milyar 880 milyon yuan yardım fonu sağlandı.

Kaynak
Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 41 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: