YOTEL ve Bir Dilek Tut Derneği…

Yenilikçi otel markası YOTEL, her sene klasikleşen yılbaşı ağacı süslemelerini, tehlikeli hastalıklarla mücadele eden çocuklar için bir iyilik ağacına dönüştürüyor. Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) ile gerçekleştirilen “Yılbaşı Ağacı Projesi” sayesinde İstanbul Havalimanı yolcuları, 3-18 yaş arası ülkemizin birçok şehrinde tehlikeli hastalıklarla mücadele eden dilek çocukların tedavilerine destek verebilecek. 

Yılbaşı Ağacı, 18 Ocak tarihine kadar YOTEL İstanbul Havalimanı’nın kara ve hava tarafında yer alacak. Hem YOTEL misafirleri hem de İstanbul Havalimanı’nda uçuşu olan yerli ve yabancı turistler, otelin her iki lobisinde yer alan yılbaşı ağacının etrafında asılı dilek yıldızlarındaki kare kodlarını mobil cihazları ile okutarak Bir Dilek Tut (Make-A-Wish® Türkiye) Derneği’ne, zorlu hastalıklarla mücadele eden dilek çocukları için bağışta bulunabilecek. 

YOTEL misafirleri dilek çocuklarının kahramanları olacak

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’ünün hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor. Bu yüzden tedavi altındaki tüm çocukların dileklerinin yerine gelmesi kritik bir öneme sahip.

Zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklar çoğu zaman toplumdan hatta ailelerinden dahi izole bir hayat sürmek zorunda kalabiliyor. Özellikle pandemi döneminde dış dünya ile bağlantı kurabilmek adına bilgisayar ve daha konforlu bir hayat sürebilmeleri için yatak odası dilekleri yoğunlukta oluyor.

YOTEL Yılbaşı ağacında en çok istenen dilekler için dilek yıldızları olacak

YOTEL Yılbaşı Ağacı’nda dilek çocukları tarafından en çok hayal edilen masaüstü bilgisayar, tablet, yatak odası, Barbie evi, akülü araba, kutu oyunları ve fotoğraf makinası gibi hediyeler için ayrı ayrı dilek yıldızları asılı olacak. Misafirler arzu ettiği dileğin kare kodunu okuttuktan sonra ilgili dilek için uygun gördükleri kadar bağışta bulunabilecekler. Yaptıkları bağış sonrasında sosyal medya hesaplarında paylaşılmaya uygun teşekkür sertifikası bağışçıya ulaştırılacak. 

2021 yılı hepimizin seyahatin iyileştirici gücünden istifade edebildiği bir yıl olacak 

Seyahatin iyileştirici gücünden yola çıktıklarını belirten YOTEL İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, “2020 yılı sağlığın değerini çok daha iyi anladığımız bir yıl oldu. Biz de her yıl güzel dileklerle otelimizde yer verdiğimiz yılbaşı ağacını Bir Dilek Tut Derneği ile birlikte, bu yıl zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklarımıza bir umut olması için iyilik ağacına dönüştürdük. Umuyoruz ki 2021 yılı hepimizin seyahatin iyileştirici gücünden istifade edebildiği bir yıl olacak” dedi.   

YOTEL ile gerçekleştirilen bu projenin çocukların tedavi sürecine katkısı hakkında bilgi veren  Bir Dilek Tut (Make-A-Wish® Türkiye) CEO’su Füsun Kuran ise, “Bir Dilek Tut/Make-A-Wish® Derneği olarak, 3-18 yaşları arasında, çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği, bağışıklık sisteminin çökmesi gibi zor ve travmatik tedavi süreçleri olan hastalıklar ile mücadele eden çocukların gerçekleşmesini imkansız olarak düşündükleri bir hayali gerçeğe döndürerek, çocuklarımıza ve ailelerine mutluluk ve hayata bağlanma gücü vermeyi hedefliyoruz. Çocuklarımız gerçekten çok zor ve uzun bir tedavi süreci geçiriyorlar ama doğru tedavi ve iyi moral desteği sağlanırsa iyileşip hayatlarına devam ediyorlar. Biz de çocuklarımıza sihirli ve mutlu anılar yaratarak moral sağlama cephesinde destek oluyoruz.  Bu yüzden bu anlamlı destekleri için YOTEL’e dilek çocuklarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi. 

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 25 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: