Yüksek Üretkenlikte Dijital Dönüşüm ile Kullandığın Kadar Öde

Univera, merakla beklenen yeni bulut tabanlı yazılım hizmeti Varuna’yı tanıttı. 30 yıla yaklaşan bilgi birikimiyle yüksek üretkenliği yeni nesil yazılım çözümü Varuna’ya taşıdıklarını belirten Univera Genel Müdürü Merthan Kaleli, “HpaPaaS temelli geliştirdiğimiz Varuna, kullanıma hazır ilk saha servis yönetimi çözümü. Küresel saha servis yönetimi pazarının önümüzdeki 5 yılda her yıl yaklaşık %20 büyümesi bekleniyor. Bu büyüyen pazarda, Varuna’nın kullandığın kadar öde hizmet modeliyle şirketlere özelleştirilebilir, ölçeklenebilir ve verimli bir çözüm sunuyoruz” dedi.

Kurumsal teknoloji çözümleri geliştiren Univera, satış, servis ve lojistik iş süreçlerinin dijitalleştirilmesi konusundaki 30 yıla yaklaşan bilgi birikimiyle yeni bir yazılımı sektöre kazandırdı. HpaPaaS (Hizmet olarak Sunulan Yüksek Verimli Uygulama Platformu) temelli geliştirilen bulutta saha servis yönetimi çözümü Varuna, şirketlere %40 zaman ve efor tasarrufu sunarak operasyonel verimliliklerini artırıyor. Dünya çapındaki şirketlerden binlerce kullanıcının tek merkezden aynı anda kullanabileceği bir altyapıya sahip olan Varuna’nın, şirketleri bulutta farklı bir boyuta taşıdığını belirten Univera Genel Müdürü Merthan Kaleli, “Hepimizi etkileyen pandemi, şirketler için dijital yolculuğu bir seçim olmaktan çıkararak ihtiyaca dönüştürdü. Bu yolculuk, iş süreçlerimize objektif bakabilme fırsatını da sundu. Bu süreçte güvenlik prosedürleri, yeni çalışma biçimlerine yönelik hazırlıklar ve teknisyenlerin sahada veri toplama ve paylaşma yöntemlerindeki boşlukların doruğa çıktığını gördük. Varuna ile bu boşluğu ortadan kaldırarak saha servis yönetimi çözümlerinin çıtasını yükseltiyoruz” dedi.

Krizde bile operasyonlar kesintiye uğramıyor

Bulut tabanlı çözümlerin sunduğu güvenlik ve maliyet avantajının saha servis yönetimi çözümlerine talebi yükselttiğine değinen Univera Genel Müdürü Merthan Kaleli, “Adını Kuiper kuşağı gökcismi ve Hindu mitolojisinde göklerin tanrısı olarak anılan Varuna’dan alan yeni bulut tabanlı yazılım hizmetimizle şirketlerin ulusal ve uluslararası ihtiyaçlarını karşılayan, ölçeklenebilir ve güvenli çözümleri devreye alıyoruz. Varuna, taleplere cevap verebilme hızıyla kriz koşullarında bile operasyonların devam etmesini mümkün kılıyor. Şirketlerin kaynaklarının ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmasına kılavuzluk ediyor” diye belirtti.

Saha servis yönetimini çevikleştiriyor

İzmir merkezli Univera, Varuna yazılım hizmetiyle telekominikasyondan enerjiye birçok farklı sektörün yazılım hizmet altyapısını kullanarak kendi ihtiyaçlarına göre geliştirmesine ve sunulan saha yönetimi çözümünü çevikleştirmesine imkan tanıyor. Varuna’nın operasyon büyüklüğü fark etmeksizin şirketlerin tüm iş süreçlerini işlevselleştirdiğine değinen Univera Genel Müdürü Merthan Kaleli şu değerlendirmede bulundu: “Yeni dijital çözümümüzle iş dünyasına yönelik farklı bir yazılım geliştirdik. İş yönetiminden servis kanalları ve saha yönetimine kadar uçtan uca saha servis çözümü sunduğumuz Varuna’nın avantajlarını anlatmak için uzay temasını kullandık. Merak uyandıran lansman kampanyamızla şirketleri #BaşkaBirBoyut’a taşımayı vaat ediyoruz. Şirketler Varuna ile iş planlarında %95, operasyon süreçlerinde %50 tasarruf sağlayarak faaliyetlerine hız ve verimlilik getiriyor. Varuna ile saha teknisyenleri ve servis kanallarını daha verimli kullanan şirketler bayi, distribütör ve müşteri üçgeninde kesintisiz bilgi akışıyla operasyonel giderlerini azaltabiliyor.” 

Güvenlik ve performans testlerinden başarıyla geçti

Varuna’nın gelişim aşamasında güvenlik ve performans odaklı çok sayıda testten başarıyla geçtiğini söyleyen Merthan Kaleli, “En yüksek yazılım teknolojilerini kullanarak piyasaya sunduğumuz Varuna’yı, mikro servis tabanlı yepyeni bir mimariyle geliştirdik. Ekip yönetimi, depo takibi, harita üzerinde gerçek zamanlı izleme gibi özelliklerle şirketlerin faaliyetlerini sürdürülebilir kılıyoruz. Yeni protokollerimizle, şirketlerin sahadaki kuvvetleri olan teknisyenler için güvenli bir bölge oluşturuyoruz. Uyumluluk onaylarının müşteriler, tedarikçiler ve düzenleyici makamlarla paylaşılmasını ve izlenmesini sağlıyoruz. Öte yandan şirketler Varuna’nın güvenli ortamında inovatif iş fikirleri geliştirerek geleceğe yönelik ihtiyaçlarını da şekillendirebiliyor” diye sözlerine ekledi. 


Etiketler: 132 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: