IMG 0037 600x600 e1534256336299 400x430 Badmintoncu Kızlar Karaman’ı FethettiBölge Gündem Spor 

Badmintoncu Kızlar Karaman’ı Fethetti

Bu haberi Sosyal medyada Hemen Paylaş

Badminton 15 yaş altı Türkiye Şampiyonası Ranking Grup müsabakasında ikinci olan Asat Gençlik ve Spor Kulübü Badminton Takımı Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Badminton 15 yaş altı Türkiye Şampiyonası Ranking Grup müsabakasında ikinci olan Asat Gençlik ve Spor Kulübü Badminton TakımBadminton antrenörü Nuran Karaalp hakkında bilgi verdi. 28-29 Temmuz tarihleri arasında Asat Gençlik ve Spor Kulübü Badminton Takımı sporcularından Tek bayanlarda Sude Naz Aydın üçüncü, çift bayanlarda ise, Sahra Feride Şimşek ve Merve Dolaşık ikinci oldukları Antalya’yı en iyi şekilde temsil ederek 16-19 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da yapılacak final müsabakalarına katılma hakkını elde ettiklerini söyledi.
Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Asat Gençlik ve Spor Kulübü Badminton Takımı ve antrenörünün Antalya’ya şampiyonluk başarısını yaşatmasıyla ayrı bir gurur duyduklarını ifade ederek, takım ikinci olarak finallere gitmeye hak kazandı. Badminton’un başarısı Antalya’da hızla artıyor. Bu başarıların sonucunda sporcularımızın hedefi olimpiyatlar olacaktır” dedi. Ziyaret sonunda Hacıcaferoğlu, sporculara Spor malzemesi hediye etti ve başarılarının devamını diledi.

Benzer Haberler