1 Mart “Future Day 2022”: Yok Oluştan Önce Son Çıkış

İlki Türkiye’de 2012 yılında, tüm dünyada ise 2013’ten bu yana 1 Mart tarihinde kutlanan Future Day / Gelecek Günü, Fütüristler Derneği ve Marketing Türkiye iş birliğinde bu yıl online olarak gerçekleşecek.

Yayınlanma:
1 Mart “Future Day 2022”: Yok Oluştan Önce Son Çıkış

İlki Türkiye’de 2012 yılında, tüm dünyada ise 2013’ten bu yana 1 Mart tarihinde kutlanan Future Day / Gelecek Günü, Fütüristler Derneği ve Marketing Türkiye iş birliğinde bu yıl online olarak gerçekleşecek. 1 Mart 2022 Salı günü, Marketing Türkiye ve Fütüristler Derneği YouTube kanallarından canlı olarak yayınlanacak etkinlikte ana tema bu sene “Yok Oluştan Önce Son Çıkış” olarak belirlendi. Konuşmacıları arasında akademisyenlerin, STK temsilcilerinin, yazarların ve profesyonellerin bulunduğu Gelecek Günü 2022; Abdi İbrahim, Arçelik, Coca-Cola, Finish, Ford Otosan ve Yapı Kredi’nin değer paydaşlığıyla gerçekleşecek.

 

İlk kez 2012 yılında Türkiye’de Dünya Fütüristler Birliği Başkanı Timothy Mack’in de katıldığı organizasyonla kutlanmaya başlanan Future Day / Gelecek Günü tüm dünyada 1 Mart’ta paneller, sergiler ve partilerle kutlanmaya devam ediyor. Bu yıl da Türkiye’de Fütüristler Derneği ve Marketing Türkiye iş birliğinde kutlanacak olan Gelecek Günü, 1 Mart’ta online olarak gerçekleşecek.

Hep birlikte sorumluluk almalıyız!

Geçtiğimiz yıllarda Gençliğin Geleceği, Kadının Geleceği, Gelecekte Mutluluk, 2040 Yılında Organik Olmak gibi konularla Timothy Mack, Peter Bishop, Gerd Leonhard, Cristina Dolan, Dr. Amy Zalman, Erica Orange, Jared Weiner ve David Wood gibi Türkiye ve dünyadan saygın fütüristleri geniş kitlelerle buluşturan 1 Mart Gelecek Günü, bu yıl iklim krizi karşısında ciddi ve kararlı şekilde sorumluluk almanın vaktinin geldiğini vurgulayacak.

Etkinlikte markaların, STK’ların, merkezi kamu kurumlarının, belediyelerin ve elbette bireylerin hep birlikte harekete geçmesinin önemine altı ana başlıkta ışık tutulacak: Büyük Uyarı, Su, Ekosistem, Şehir, Tarım ve Gıda, Yeni Teknoloji ve Ekonomi…

“Fark et, parçası ol, harekete geç!”    

Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Göl, zirveyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2022 yılında 10. kez 1 Mart Gelecek Günü’nü düzenliyoruz. Bu yıl dernek olarak 1 Mart Gelecek Günü’nde İklim Krizi’ni ele almaya karar verdik ve ‘Yok Oluştan Önce Son Çıkış’ temasını belirledik. Temamızı belirlerken de özellikle ‘iklim krizi’ dedik, ‘iklim değişikliği’ diyerek konunun yumuşatılmasına izin vermek istemedik. Çünkü değişim döneminde değil, kriz dönemindeyiz. Bunun için de 1 Mart Gelecek Günü ana motivasyonumuz olarak ‘Fark et, parçası ol, harekete geç!’ diyoruz.”

Sorumluluk alan markalar 1 Mart Gelecek Günü’nde bir araya gelecek

İnsanlığın sorunu olan iklim krizini geriletmek, hatta durdurmak için bir şeyler yapmanın gereğini ve sorumluluklarını kavrayıp harekete geçmiş olan kurumlardan Abdi İbrahim, Arçelik, Coca-Cola, Finish, Ford Otosan ve Yapı Kredi 1 Mart Gelecek Günü’ne “Değer Paydaşı” olarak destek veriyor. 

Alanlarında uzman akademisyenlerin, STK temsilcilerinin ve yazarların yanı sıra sürdürülebilirliği iş yapış şekilleri ve ticari faaliyetlerinde de merkezde konumlandırmış kurumların paylaşımlarda bulunacağı 1 Mart Gelecek Günü’nde daha iyi bir dünya için yapılması gerekenler konuşulacak… 

Future Day 2022’de kimler konuşacak? 

 • Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Göl
 • FutureBright Group Kurucu Ortağı Akan Abdula
 • Arçelik Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi
 • Prof. Dr. Nüzhet Dalfes
 • Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın
 • İklimer Başkan Yardımcısı Dr. Duygu Erten, P.E.
 • Doğa Koruma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Zeydanlı
 • Good4trust.org ve Türetim Ekonomisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Uygar Özesmi
 • Category Marketing Manager - Finish & Surface Care A. Cem Oğuzcan
 • Çukurova Ziyaret Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Ortaş
 • Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Lideri Özgür Yücetürk
 • Geleceğe Hazırlık Antrenörü ve Fütüristler Derneği İstişare Kurulu Üyesi Murat Şahin
 • Abdi İbrahim Kurumsal İletişim, Sürdürülebilirlik ve Kamu İlişkileri Direktörü Dr. M. Oğuzcan Bülbül
 • Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Dr. Bahadır Kaleağası
 • Yazar ve Planetarian Herb Simmens


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet