Adeo, Siber Güvenlikte Önemli Bir Adım Daha Attı

PaloAlto Networks’ün Türkiye’deki tek XMDR iş ortağı ADEO oldu   ADEO, dünyanın lider siber güvenlik şirketi PaloAlto Networks’ün XMDR iş ortağı unvanını aldı.

Yayınlanma:
Adeo, Siber Güvenlikte Önemli Bir Adım Daha Attı

PaloAlto Networks’ün Türkiye’deki tek XMDR iş ortağı ADEO oldu

 

ADEO, dünyanın lider siber güvenlik şirketi PaloAlto Networks’ün XMDR iş ortağı unvanını aldı. Bu unvana dünyada sadece 16 şirket sahip olurken, Türkiye’den tek firma ise ADEO oldu. 

 

Şirketlere yönelik siber tehditler her geçen gün daha sık, sofistike ve etkili şekilde artıyor. Siber güvenlik alanında yurt içinde ve yurt dışında hizmet sunan Türk şirketi ADEO da gelişen bu saldırılara karşı hem daha güçlü savunma sistemlerini devreye alıyor hem de yetkinliklerini artırıyor. Şirket, son olarak lider siber güvenlik şirketi PaloAlto Networks’ün dünyada sadece 16 şirkete verdiği XMDR iş ortağı unvanını alarak, bu alandaki yetkinliğini de bir kez daha belgeledi. 

 

Bu unvana sahip Türkiye’deki tek şirket olan ADEO’nun Stratejiden Sorumlu Başkanı Halil Öztürkci, bu gelişmeden büyük gurur duyduklarını ifade ederken, bunun verdikleri hizmete yansımasını ise “XMDR yetkinliğini kazanmamız sayesinde müşterilerimizin en güncel siber savunma teknolojilerini en iyi şekilde kullanacağı ve bunu en uygun maliyetle sağlayabileceği bir altyapı hazırlanmış oldu. Böylece daha hızlı saldırı tespiti, daha doğru müdahale imkânı ve en efektif maliyet üçlüsünü de bir arada sunuyoruz” diyerek açıkladı. 

 

XMDR hizmeti ile müşterilerinin siber güvenlikle ilgili endişelerini minimize ettiklerini ve böylece kendi işlerine yoğunlaşmalarına olanak tanıdıklarını ifade eden Halil Öztürkci, “Müşterilerimize bu konforu sağlamak bizim en önemli önceliğimiz ve bunu da hizmet verdiğimiz bütün müşterilerimizde gerçekleştirdiğimizi görmekten dolayı mutluyuz” dedi.

 

Yeniden değerlendirmeden de uzmanlık ve tecrübeyle geçildi

ADEO ile PaloAlto Networks iş birlikteliğinin çok uzun yıllara dayandığını aktaran Öztürkci, hem bu iş birliğini hem de XMDR yolculuğunu şöyle aktardı: “ADEO'nun yönetilen tespit ve müdahale hizmetleri alanındaki yetkinliği PaloAlto Networks tarafından MDR iş ortağı olarak kabul edilmesi ile taçlandırılmıştı. Gelişen siber tehditlere karşı savunma yapmak adına siber güvenlik alanında teknoloji üreten firmalar da ürünlerinin yanında iş ortaklarını seçerken kullanacakları kriterleri geliştiriyor. Bu bağlamda, geliştirilen teknolojileri en iyi şekilde konumlandıracak ve kullanacak iş ortaklarını belirleme noktasında da gerekli değerlendirme çalışmalarında değişikliğe gidiliyor. PaloAlto Networks de zaman içinde yönetilen tespit ve müdahale hizmetleri tarafında müşterilerinden gelen talepleri baz alarak iş ortaklığı programında değişikliklere gitti ve yeniden bir değerlendirme yapma ihtiyacı duydu. ADEO’nun bu yeni değerlendirme sonunda hem uzmanlığı hem de tecrübesi ile XMDR iş ortağı unvanına sahip olması bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı.”

 

Siber güvenlik alanında uzman açığına çözüm

Öztürkci, siber saldırılara karşı efektif koruma için teknoloji kadar insan kaynağının da çok önemli olduğunun altını çizerken, insan, teknoloji ve süreç üçlüsünün birbirini destekleyecek şekilde konumlanması ve bu sacayakları arasındaki etkileşimin de hep en iyiye evirilmeyi sağlayacak şekilde olması gerektiğini kaydetti. Son dönemde yetişmiş insan kaynağı göçünün siber güvenlik alanında da kendini fazlasıyla hissettirdiğini aktaran Öztürkci, XMDR hizmetiyle bu konuda yaşanan soruna da çözüm getirdiklerini söyledi. İşletmelerin kendi bünyelerinde yetişmiş siber güvenlik uzmanı barındırmalarının artık oldukça zorlaştığına değinen Halil Öztürkci, “Bu bağlamda ADEO'nun XMDR hizmeti içinde sunduğu en katma değerli başlıklardan birisi de bünyesinde barındırdığı siber güvenlik uzmanlarının paylaşımlı kullanımını sağlayarak, bu uzman açığını kapatmaya yönelik benimsediği yaklaşımdır. Kendini sürekli geliştiren, birbirinden farklı birçok siber saldırıyı tespit etmiş ve bunlara müdahalede bulunmuş uzmanların yer aldığı XMDR ekibimiz, Türkiye'nin en gözde ekiplerinden birisidir ve bu ekip 7x24 esasına göre müşterilerimizi korumaktadır” dedi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet