Ak parti Alanya ilçe binasına Kaçak su kullanıyorlar iddası

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar  AKP Alanya İlçe Binasında 2 yıldır kaçak su kullanıldığı ihbarı üzerine basına yazılı açıklamalarda bulundu. Başkan Bayar, “Halkımız en tepeden, en yerele...

Yayınlanma:
Ak parti Alanya ilçe binasına Kaçak su kullanıyorlar iddası

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar  AKP Alanya İlçe Binasında 2 yıldır kaçak su kullanıldığı ihbarı üzerine basına yazılı açıklamalarda bulundu. Başkan Bayar, “Halkımız en tepeden, en yerele kadar yolsuzluğa saplanmış bu zihniyetten sandıkta hesap soracaktır” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, AKP Alanya İlçe Binasının 2 yıldır su aboneliğinin bulunmadığı gerekçesiyle sularının kesilmesinin ardından kamuoyuna yazılı bir basın açıklamasında bulundu. İki yıl boyunca kaçak su kullandığı tespit edilen AKP Alanya İlçe Başkanlığı hakkında sert eleştirilerde bulunan Başkan Bayar yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Yasaklar olmayacak dediler; itiraz eden, ses çıkartan herkesi zindanlara tıkıp korku cumhuriyeti yarattılar.

“Yoksulluğu bitireceğiz” dediler; memleketin soyulmadık yerini bırakmadılar.

Şimdi size taze bir yolsuzluk haberi;

Vatandaşlarımız işsizlikle, yoksullukla boğuşurken, elektrik ve su paralarını ödeme güçlüğü çekerken, iki yıl boyunca Alanya AKP ilçe binasında kaçak su kullanılıyormuş. Alanya AKP ilçe binasına ASAT’ın bilgisi olmadan mühürsüz su sayacı takılmış.

İhbar üzerine dün ASAT görevlileri AKP Alanya ilçe binasına giderek kaçak su saatini söktüler. Acaba ihbar edilmiş olmasalardı, normal aboneliklerini başlatacaklar mıydı? Yoksa kaçak su kullanmaya, faturayı Alanya halkına yüklemeye devam mı edeceklerdi?

AKP Alanya İlçe Başkanlığı, foyaları ortaya çıkıp, kaçak suları kesildikten sonra; başvuruda bulunup yasal su aboneliğini başlattı. Bugüne dek kullandıkları 653 ton suyun bedelini Alanya halkımız ödemiştir.

Her konuşmalarında adaletten, ahlaktan, yetim hakkından bahsedenlerin 2 yıldır kaçak su kullanmaları hangi ahlakla ölçülmekte, hangi adaletle uyuşmaktadır?

Cumhuriyet kazanımı işletmeleri yabancılara ve yandaşlara peşkeş çeken zihniyetin kaçak su kullanmasına şaşırdık mı?

Kanal İstanbul projesi yapacağız diyerek Katarlılara onlarca dönüm toprak satanların, hediye aldıkları uçan saraylar karşılığında Arap şeyhlerine vatan toprağını armağan edenlerin, rüşvetin ve yolsuzluğun alışkanlık haline getirildiği ülkemizde maskeleri düşmüş, gerçek yüzleri görünmeye başlamıştır.

İlk seçimde sandığa gömülecek olan bu zihniyetin, Türkiye’yi yönetme mantığına bugün Alanya AKP ilçe binasında, dün Serik’in Kadriye sahillerinde şahit olduk.

Halkımız; en tepeden, en küçük yerel yönetimine kadar ‘yolsuzluğa’ saplanmış bu zihniyete sandıkta hesap soracaktır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormak boynumuzun borcudur!”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet