Akbank sürdürülebilirlik için müşterileri ile buluşuyor

Akbank, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği (YÜD) Akademisi ile iş birliği yaparak Sürdürülebilir Yönetim Kurulları Programı’nı başlattı.

Yayınlanma:
Akbank sürdürülebilirlik için müşterileri ile buluşuyor

Akbank, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği (YÜD) Akademisi ile iş birliği yaparak Sürdürülebilir Yönetim Kurulları Programı’nı başlattı. Programın ilk etabı bankanın ticari müşterileri için yapılacak ve 22-25 Şubat tarihlerinde 4 gün sürecek. Alanında kıdemli ve uzman uygulayıcıların eğitmen olarak yer alacağı programa banka müşterilerinin Yönetim Kurulu Üyeleri ya da üye adayları katılacak.

 

Sürdürülebilirlik alanında somut hedef veren öncü bankalardan biri olan Akbank, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği (YÜD) Akademisi ile iş birliği yaparak Sürdürülebilir Yönetim Kurulları Programı”nı başlattı. İlk etabı 22-25 Şubat tarihleri arasında yapılacak program hakkında konuşan Akbank Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal: Bu program ile müşterilerimize doğru bir kurumsal yönetimin nasıl sağlanacağı, stratejik düşünmeyi geliştirmek için neler yapılacağı konularında önemli katkılar vermeyi hedefliyoruz. Temel amacımız müşterilerimizin yönetim kurulu performansını artırmak ve aynı zamanda Çevresel-Sosyal-Yönetişim (ÇSY) konusunda fırsatlar ve riskler konusunda müşterilerimizi profesyonel bir seviyede bilgilendirmek. Akbank olarak bu konularda müşterilerimizin gelişimini önemsiyoruz, değişen koşullara başarılı şekilde adaptasyonlarına katkı sağlıyoruz. Bu önemli konulardaki desteklerimizi gerek eğitim gerek ürünlerimizle sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

Program hakkında YÜD Başkanı Mehmet Sami ise şunları söyledi:  “YÜD olarak, kurumsal yönetim ilkeleri dahilinde bir kurumun kaderini belirleme yetkisine sahip aktif ve profesyonel yönetim kurullarının sürdürülebilir büyüme açısından önemini vurgulamaktayız. Bu bağlamda Akbank ile temellerini attığımız ve daha da yaygınlaştırmayı amaçladığımız program sayesinde çok değerli fasilitatörlerimizin katılımında; yönetim kurullarının kompozisyonunu, gündem, komite oluşturma ve çalıştırma yetkisini, risk veya fırsatları değerlendirme kapasitesini, hesap verebilmesini ve sürdürülebilir büyüme için gereklilikleri ele alacağız. Program sayesinde sürdürülebilir büyüme için aktif ve profesyonel yönetim kurulları oluşmasına destek olarak şirket performansının artırılması, Çevresel, Sosyal, Yönetim (ÇSY) bağlamında en üst seviyede atılması gereken adımlar konusunda yönetim kurulu üyeleri ve üye adaylarını bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.”


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet