Alanya'da başarıyı arttırma sınavı

Alanya Belediyesi, Alanya genelinde eğitim-öğretim gören 4. ve 12. sınıflara yönelik totalde 50 bin öğrenciye Alanya Başarıyı Artırma Projesi (ALBAP) kapsamında kritik öneme sahip olan bir sınav düzenledi.

Yayınlanma:
Alanya'da başarıyı arttırma sınavı

Alanya Belediyesi, Antalya Valiliği’nin başlattığı Antalya'da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (AHENK) kapsamında Alanya genelindeki okullarda sınav düzenledi. Alanya Başarıyı Artırma Projesi (ALBAP) adı altında bu yıl 3. kez düzenlenen ve 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıflar olmak üzere toplamda yaklaşık 50 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleşen sınavların maliyeti Alanya Belediyesi tarafından karşılanıyor. Alanya’nın eğitim-öğretim raporunun çıkarılması hedeflenen sınav, Alanya Belediyesi tarafından titizlikle belirlenen basımevleri tarafından özenle hazırlanıyor. Sınav öncesi öğrencileri ziyaret eden ve başarılar dileyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya genelinde gerçekleşen sınav neticesinde okullarında derece elde eden çocuklarımıza geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bisiklet hediye edeceğiz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ DAHA İYİ NOKTAYA TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Alanya Belediyesi olarak eğitime çok önem veren bir anlayış benimsediklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya Belediyesi bugün okullar, yurtlar, kreşler, kütüphaneler, etüt merkezleri yaptıran bir konumdadır. Eğitime her zaman önem veriyor, eğitim odaklı anlayışı her kadememizde benimsemeye çalışıyoruz. Bu anlamda kent genelindeki eğitim seviyesini ölçmek, öğrencilerimizin ve okullarımızın kendi durumlarını, velilerimizin çocuklarının seviye takibini yapabilmeleri ve öğrencilerimizin sınav stresiyle başa çıkabilme yetisi kazanabilmeleri için Antalya Valiliğimizin başlattığı AHENK Projesi kapsamında öğrencilerimiz adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Umuyoruz ki öğrencilerimiz kendilerini bu sınavlar ile daha ileri noktalara taşıyacaklardır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet