ALKÜ'den kitap kurtlarına ödül

ALKÜ, Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi'ni en aktif kullanan 5 öğrenciyi ödüllendirerek, kütüphane kullanımını teşvik etti.

Yayınlanma:
ALKÜ'den kitap kurtlarına ödül

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) akademik eğitimlerin yanında belirli günler ve haftalar kapsamında yapılan etkinliklerle de öğrencilere hitap etmeye devam ediyor. 25-29 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliklerde ALKÜ Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi’nin en sadık kullanıcılarına özel bir jest yapıldı. 60. Kütüphane Haftası kapsamında kütüphaneden en fazla faydalanan beş öğrenciye ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akın, Genel Sekreter Yardımcısı Onur Ocakdan ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürü Özlem Aslan tarafında hediye takdim edildi. Eğitim Fakültesi’nden İrem Can, Turizm Fakültesi’nden Zehra Ergin, Mühendislik Fakültesi’nden Habibe Tanrıtanır ve Tıp Fakültesi’nden Kenan Işık özel ödüllerin sahipleri arasında yer aldı. Ödül töreni öğrenciler arasında kütüphane kullanımının önemini vurgulamak ve kullanıcıları teşvik etmek için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

“EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMALARINI SAĞLIYORUZ”

Program kapsamında öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından bir konuşma gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akın, “Öğrencilerimiz ve personelimizin kütüphane kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanmalarını teşvik etmek amacıyla böyle bir uygulamayı gerçekleştirmek bizleri mutlu ediyor. ALKÜ olarak öğrencilerin bilgiye erişimini ve akademik başarılarını desteklemek adına kütüphane olanaklarını sürekli olarak geliştiriyoruz ve bu tür etkinliklerle öğrencilerin kütüphane hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlıyoruz. ALKÜ, gelecek yıllarda da benzer etkinliklerle öğrencilerin kütüphane kaynaklarından en üst seviyede yararlanmalarını sağlayacak adımlar atacak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet