Büyükşehir'den ilaçlama personeline eğitim

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörlerle mücadele kapsamında sahada görev yapan 1600 ilaçlama personeline eğitim verdi. Eğitimde, haşerelerle etkili mücadele ve güvenlik önlemleri ele alındı.

Yayınlanma:
Büyükşehir'den ilaçlama personeline eğitim

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörel mücadeleye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Antalyalıların sineksiz günler geçirmesi için yıl boyunca sahada bulunan 1600 personele, düzenli olarak eğitim veriliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çevre ilaçlaması konusunda danışmanlık yapan Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Hüseyin Çetin, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) ilaçlama personeline 3 güne yayılan eğitim verildi.

VEKTÖRLE MÜCADELE EĞİTİMİ

Prof. Dr. Hüseyin Çetin, verdiği “Vektörlerle Mücadele” eğitiminde, haşereler hakkında bilgilendirme, haşerelerle mücadelede nelere dikkat edilmesi gerektiği, ilaçlar hakkında bilgilendirme, ilaçların nasıl kullanılması gerektiği, nerelere uygulama yapılması gerektiği, personelin çalışırken nasıl korunması gerektiği gibi konulara değinirken, kullanılan iş makinesi ve aletlerinin nasıl kullanılması gerektiğini de anlattı. Çetin, konuşmasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ilaçlama personelinin, Türkiye’deki en iyi ve en başarılı ekip olduğunu söyledi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE BÖCEKLERİN ÜREME HIZI ARTTI

Prof. Dr. Hüseyin Çetin, “Ülkemizde iklim değişikliği konusunda artış oldu. Bu sebeple de böceklerin üreme hızı arttı. Sivrisinekten başka fare, pire, karasinek, hamam böceği, kene gibi 20 farklı haşere türüyle de mücadele ediyoruz. Personele bu haşerelerle mücadele ederken nasıl daha başarılı olabileceklerini anlatıyoruz. Hem sahada hem de salonda eğitimlere devam edeceğiz.” dedi.

“KAPLARI TERS ÇEVİRİN”

Eğitimin sonunda, Prof. Dr. Hüseyin Çetin, personelin merak ettiği soruları cevapladı. Prof. Dr. Çetin, vatandaşlardan da ricada bulundu. Çetin, vatandaştan, sineklerin üremelerine neden olan durgun su birikebilecek kapları ters çevirmelerini istedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet