Antalya'da gariban yiyeceğine kamçı!

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan Antalya'da, simit fiyatlarındaki artış vatandaşları derinden etkiliyor.

Yayınlanma:
Antalya'da gariban yiyeceğine kamçı!

Antalya’da simit fiyatlarının 12,50 TL olmasının ardından vatandaşların simite olan taleplerinde de azalmalar yandığı kaydediliyor.

Son günlerde artan fiyatlarla ilgili haberlerin ardı arkası kesilmezken, bu sefer simit fiyatlarındaki yükseliş dikkat çekiyor. Simit fiyatlarındaki bu artış, vatandaşların günlük harcamalarını ve mutfak bütçelerini daha fazla etkilemeye başladı.

ANTALYA’DA SİMİT 12,5 TL

Bir dönem gariban yiyeceği olarak bilinen simit fiyatları, son günlerde ülke genelinde yaşanan artışlarla birlikte hızla yükseliyor. Her gün gelen zamlarla sarsılan ekonomi, birçok ilde ekmek ve simit fiyatlarında yükselişi beraberinde getirdi. Antalya’da yaşanan simit fiyat artışı da dikkat çekiyor.

SİMİT FİYATLARINA YENİ ZAM

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırıncılar Esnaf Odası'nın aldığı kararla simit fiyatlarına bir zam daha eklendi. Öncesinde 100 gramı 10 TL olan susamlı simit, şimdi ise 90 gramı 12,50 TL olarak satışa sunuluyor. Bu fiyat artışı, sadece Antalya’da değil, ülke genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok ilde ekmek ve simit fiyatlarının yükselmesine sebep oluyor.

ESNAF DA, VATANDAŞ DA MEMNUN DEĞİL

Antalya’da yaşanan ekmek ve simit fiyat artışı, vatandaşların mutfak bütçelerini daha fazla zorlamaya başlıyor. Ekonomik belirsizlikler ve maliyet artışlarıyla mücadele eden esnaf, fiyat artışlarını kaçınılmaz bir çözüm olarak görmekte. Ancak, bu durum her geçen gün daha fazla kişiyi simit tüketiminde geri adım atmaya itiyor.

ZAMLAR, HER KESİMİ ETKİLİYOR

Zamların ardı arkası kesilmezken, vatandaşlar ekonomik sıkıntılarla boğuşmaya devam ediyor. Bu durum, temel gıda ürünlerinin fiyatlarındaki artışlarla birlikte hayat pahalılığının herkesi etkilediğini gösteriyor. Simitin 12,50 TL'ye yükselmesi, sadece bir simit almak isteyenleri değil, genel olarak halkın günlük yaşamını ve harcamalarını da olumsuz etkilemeye devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet