ATSO ve Antalya havalimanı iş birliği protokolüne imza attı!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Terminal İşletmeciliği A.Ş. ve Antalya Kültür Sanat (AKS), nitelikli işgücü yetiştirilmesi, sınırda karbon düzenlemesi ve karbon ayak izinin azaltılması konularında iş birliği protokolü imzaladı.

Yayınlanma:
ATSO ve Antalya havalimanı iş birliği protokolüne imza attı!

Antalya’ya değer katan kurumlarla iş birliğini önemsediklerini kaydeden ATSO Başkanı Ali Bahar, “Antalya Havalimanı kentimize değer katan önemli bir şirket. Bu bizim için çok büyük bir fırsat ve Antalya adına önemli bir iş birliği imkanı sağlıyor. Mesleki eğitimde ATSO olarak önemli bir tecrübemiz var, bu üçlü protokolle birlikte çalışabileceğimizi artık daha iyi görebiliyoruz” diye konuştu.

HİZMET KALİTESİNİ ARTIRACAĞIZ

Birlikte imza atacakları projelerin Antalya için önemine işaret eden ve ATSO birimlerimiz Antalya Havalimanı ile koordineli çalışarak kente katma değerli projelerin üretilmesine yönelik önemli projeler birlikte imza atacaklarını söyleyen Bahar," Gerçekleşen iş birliği sayesinde hizmet kalitesini yükseltmeyi ve uluslararası standartlara uygun hale getirmeyi hedeflediklerini dile getiren Bahar, “Önceliğimiz dezavantajlı gruplara yönelik mesleki eğitimler ve mesleki belgelendirme programlarını hayata geçirmek. Bu eğitimler ile gençlerimizi sektörün en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda yetiştirecek, nitelikli hale getirecek ve istihdama katılmalarına imkan sağlayacağız. Bu vesile ile protokolün, kentimize katkı sağlamasını diliyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ATSO’nun çevreye duyarlı kurum politikası ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla bağdaşan bir protokol olduğunu kaydeden Bahar, “ATSO hizmet binamızın çatısına yerleştirdiğimiz güneş enerji panelleri ile temiz enerji kaynağı oluşturmayı hedefledik, aynı şekilde araçlarımızın elektrikli araçlara dönüşümünü de bu hedef doğrultusunda gerçekleştirdik. Antalya Havalimanı’nın da sürdürülebilirlik politikalarına çok önem verdiğini ve bu alanda önemli çalışmalar imza attığını takip ediyoruz. Bu ortak noktadan hedefle Antalya’nın en büyük kurumları olarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Antalya bırakmak ve sürdürülebilir bir kalkınma oluşturmak için ortak projeleri gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet