Ev Sahiplerini Üzecek Düzenleme! Kiracılara Nefes Aldıracak.

Yeni Kabine Meclis'in açılmasıyla yoğun bir döneme giriyor. Cumhurbaşkanı R.Tayyip ERDOĞAN, Meclisin ilk hedefinin Ekonomi olacağını belirtmişti. Meclisin ilk gündeminden biride fahiş kira artışları oldu.

Yayınlanma:
Ev Sahiplerini Üzecek Düzenleme! Kiracılara Nefes Aldıracak.

Yeni düzenleme ev sahiplerini üzerken, kiracılara ise nefes olacağa benziyor. 1-reom.jpg''HAPİS CEZASI GELİYOR.''

Yeni dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), kira düzenlemesi gibi önemli yasaların uygulanmasını hedeflemektedir. Kira artışını sınırlayan düzenlemenin süresinin uzatılması planlanırken, aşırı kira artışı yapanlara 1 ila 3 yıl hapis cezası verilmesi düşünülmektedir. Ayrıca, dava sürecinin başlatılması için arabulucuya başvurulması gerekmektedir, arabulucuya gidilmeden doğrudan dava açılamayacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni dönemde yoğun bir çalışma dönemine girecek. Kısa süre içinde önemli yasaların hayata geçirilmesi planlanıyor. Bunlardan biri de kira düzenlemesi olacak.Kira artışını yüzde 25 ile sınırlayan karar 1 Temmuz'da sona erecek. Kira artışını sınırlayan düzenlemenin süresinin uzatılması bekleniyor.

TRT Haber'in aktardığına göre, kira uyuşmazlıklarında diğer formüller de masada. Adalet Bakanlığı çalışmasını tamamladı. Buna göre Türk Ceza Kanunu'ndaki değişiklikle piyasa ortalamasının üzerinde fahiş kira artışıyla haksız kazanç sağlayanlara bir ila üç yıl hapis cezası verilmesi planlanıyor. İki yıla kadar olan suçlarda tutuklu yargılama yapılamazken, üç yılla haklarında soruşturma açılan fahiş kira artışına sebebiyet verenler, mahkemenin takdiri ile tutuklu da yargılanabilecekler. Bu düzenlemeye ilişkin çalışmanın kısa süre içinde Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor. f11dc2dc-3b6b-e711-80d3-a0369f7d149c.jpg

27'inci dönemde kabul edilen zorunlu ara buluculuk dönemi de eylülde başlayacak. Buna göre arabulucuya gidilmeden dava süreci başlatılamayacak...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet