İstanbul'da Şehir Hastanesinde Sağlık Çalışanına Saldırı: Adli Süreç Başlatıldı

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde bir sağlık çalışanı ile hasta ve yakını arasında yaşanan kavgada taraflar hakkında "kasten yaralama", "tehdit" ve "hakaret" suçlarından adli işlem yapıldı.

Yayınlanma:
İstanbul'da Şehir Hastanesinde Sağlık Çalışanına Saldırı: Adli Süreç Başlatıldı

İstanbul'un Kaptanpaşa Mahallesi'nde bulunan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde dün saat 17.20 sıralarında tatsız bir olay yaşandı. Hasta yakını V.O.B, B.D.K'ye tedavi uygulayacak olan hemşire S.E'ye eldivenini değiştirmesini söyledi. Bu talep üzerine çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Beyaz kod verilmesi üzerine olay yerine intikal eden emniyet ekipleri, şüpheliler B.D.K. ve V.O.B'yi gözaltına aldı. B.D.K. ve hasta yakını V.O.B. ile hemşire S.E. hakkında "kasten yaralama", "tehdit" ve "hakaret" suçlarından adli işlem yapıldı.

Sağlık Çalışanlarından Şiddet Olayına Tepki

Olayın ardından, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şişli Şubesi'ne üye bir grup sağlık çalışanı, meslektaşları ile hasta ve yakını arasında yaşanan kavgaya ilişkin basın açıklaması yaptı. İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi önünde bir araya gelen grup adına yapılan basın açıklamasında, sağlık çalışanının hasta ve yakını tarafından saldırıya uğradığı belirterek, buna tepki gösterildi. Açıklamayı okuyan Bahar Tuncer, meslektaşlarının eldiveni kirli olduğu gerekçesiyle önce sözel şiddete maruz kaldığını belirterek, "Lateks malzemesi oksijene maruz kaldığında renk değişimi oluşur. Bunun nedeni, lateksin parçalanabilen ve eldivenin zamanla sararmasına neden olabilen proteinler içeren doğal bir malzeme olmasıdır. Eldivenin temiz olduğunun izahına ve değiştirilmesine rağmen saldırgan fiziksel şiddet uygulayarak arkadaşımızı kötü şekilde darbetmiştir." ifadelerini kullandı.

Sağlık Çalışanları Güvenli Çalışma Ortamı Talep Ediyor

Tuncer, sağlık çalışanlarının güvenli ve huzurlu bir çalışma ortamında hizmet vermek istediklerini vurgulayarak, bu konuda gerekli adımların atılmasını talep etti. Bu olay, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin ciddiyetini ve yaygınlığını gözler önüne serdi. Sağlık çalışanları, hizmet sundukları için şiddete uğramak istemediklerini belirtiyor ve güvenli bir çalışma ortamının sağlanmasını istiyorlar. Bu tür olaylar, sağlık sektöründeki çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve çalışanların korunması konusunda acil önlemlerin alınmasını gerektiriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet