Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon Satışı Çıktı Mı?

Öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu cihazlar arasında cep telefonları ve tabletler öncellikli olarak geliyor. Seçim vaatleri arasında yer alan öğrencilerin ilk telefon satın alma işleminde ÖTV alınmaması; seçim sonucundan sonra öğrencilerin en çok araştırdığı konularda arasında yer aldı.

Yayınlanma:
Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon Satışı Çıktı Mı?

Akıllı telefon ve tabletler için ÖTV alınmaması Ak Parti’nin Seçim Beyannamesi’nde de yer alıyordu. Vergisiz telefon satışının ne zaman yapılacağı ve konu ile ilgili detaylı şu sıralar öğrenciler tarafından merakla bekleniyor.

Öğrencilere bir sefere mahsus olarak sunulması planlanan ÖTV’siz telefon, bilgisayar ve tablet satışı ile ilgili seçim sonucu merakla bekleniyordu. Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken yaş şartı ve diğer gereken koşulların neler olduğu sorusu da öğrenciler tarafından takip ediliyor.

Yükseköğrenim basamağında eğitim alan öğrenciler için geçerli olması planlanan ÖTV’siz telefon, bilgisayar ve tablet satışında son durum ile ilgili seçim beyannamesi içinde yer alan hususlar yer aldı.

Vergi Muafiyeti ve Bedava İnternet!

Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat seçimlerden önce duyurusunu yaptığı ÖTV’siz telefon, bilgisayar ve tablet satışı ile ilgili yaş ve eğitim basamağı şartı gençler tarafından araştırılıyor. Ayrıca vergi muafiyeti kolaylığına ek olarak gençlere özel 10 GB ücretsiz internetin de verileceği haberi daha önceden duyuruldu.

hpnx6nbxnuomcwy-u8pi7w.webp

Üniversite kurumlarının ön lisans ya da lisans basamaklarında eğitim gören öğrenciler için bir sefere mahsus olarak akıllı telefon, bilgisayar ve tabletlerden ÖTV yani özel tüketim vergisi alınmayacağı ilan edildi.

Akıllı Telefon Vergileri Gençleri Düşündürüyor!

Akıllı telefon sahibi olmak isteyen binlerce üniversite eğitimi alan genç bulunuyor. Akıllı telefonlardan alınan vergi tutarları da detaylı bir şekilde yer aldı. Kültür Bakanlığı için yüzde 1 oranında vergi payı, TRT Bandrol ücreti için yüzde 12 oranında vergi payı, yüzde 18 oranında KDV ve telefon marka ve modeline göre alınan özel tüketim vergileri akıllı telefon sahibi olmak isteyenleri düşündürüyor.

Özellikle genç vatandaşların akıllı telefon, bilgisayar ve tabletlere en çok ihtiyaç duyduğu üniversite yılları olarak öne çıkıyor. Vergi muafiyeti sayesinde gençlere uygun fiyat aralıklarında telefon sahibi olmanın yolları açıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet