WhatsApp’a O Özellik Geliyor!

Sosyal medya çağımızın en önemli iletişim araçları arasında yer alıyor. WhatsApp ise bu araçlar arasında milyonlarca kullanıcı bulunan nadir uygulamalardandır. Engadget’in haberine göre Whats App uygulamasına efsane bir özelliğin geleceği ifade edildi.

Yayınlanma:
WhatsApp’a O Özellik Geliyor!

Ekran paylaşımı özelliğinin geleceği açıklanan WhatsApp için aynı zamanda paylaşım yapılan kişiye görüntüleme imkânı da tanınacaktı. Şimdilik test amacıyla bazı kullanıcılar için bu özellik Zoom ve Microsoft Teams gibi uygulamalarda da yayın bir şekilde kullanılıyor.

Android Beta Test kullanıcılarının test ettiği ekran paylaşımı özelliği WhatsApp kullanıcıları tarafından oldukça merak ediliyor. En revaçta mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yeni eklenen özellikleri yardımıyla da hedeflerini yükseltmeye devam ediyor. Ekran paylaşımı özelliğinden sonra iki yeni özelliğinde WhatsApp kullanıcıları için ekleneceği ifade edildi.

Mesaj Düzenleme ve Kullanıcı Adı Özellikleri

WhatsApp anında mesajlaşma ve arama gibi özellikleri sayesinde milyonlarca kişi tarafından iletişim için tercih ediliyor. Yeni yeni özelliklerin eklendiği ve sıklıkla güncelleme yapılan uygulama ekstra iki özelliğinde haberi duyuruldu.

WhatsApp’ta daha önceden gönderilen mesajın düzenlenmesi seçeneği bulunmuyordu. Yeni eklenmesi planlanan özelliklerden birisi de gönderilen mesajın ilk 15 dakikada düzenlenme imkânı verilmesi olarak açıklandı.

Mesajlaşmada yeni özelliğini duyuran WhatsApp; ayrıca telefon numaralarının yerine kullanıcı adlarının yazılması şeklindeki yeni özelliğini de yakın zamanda çıkarmayı planlıyor. Bu sayede ekranda sadece kullanıcı adları yer alacaktır.

Yeni özellik kapsamında birçok rakibine göre önde yer alan WhatsApp bu kapsamda kullanıcıları tarafından merak ediliyor.

Çağa Ayak Uyduran Uygulama!

Teknoloji çağı birçok konu üzerinde yenilenen uygulamalarla beraber durmadan devam ediyor. Birçok özelliği bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp; ek olarak yenilenen özellikleriyle kullanıcıları tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Ekran paylaşımı, mesaj düzenleme ve kullanıcı adı gibi üç kapsamlı özelliğini duyuran uygulama kullanıcılarında heyecan yarattı. Ekran paylaşımı özelliğinin denenme aşamasında olduğu da WhatsApp tarafından açıklanmıştı.

Eski Android sistemini barındıran telefonlarda desteklenmeyeceği ifade edilen ekran kaydetmenin bu yönde de fark yaratacağı eklendi. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp değişen teknolojiyi yakından takip etmeye devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet