ALANYA MÜFTÜSÜ İLHAN FİLİSTİNE DESTEK AMACIYLA DÜZENLENEN RESİM SERGİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN, İHH İnsani Yardım Vakfı Alanya Şubesi’nin hükümet meydanı’nda Filistin’e destek amacıyla düzenlediği resim sergisini ziyaret etti.Müftü İLHAN’a Şube Müdürleri Kemal BECERİKLİ, Mehmet...

Yayınlanma:
ALANYA MÜFTÜSÜ  İLHAN FİLİSTİNE DESTEK AMACIYLA DÜZENLENEN RESİM SERGİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN, İHH İnsani Yardım Vakfı Alanya Şubesi’nin hükümet meydanı’nda Filistin’e destek amacıyla düzenlediği resim sergisini ziyaret etti.

Müftü İLHAN’a Şube Müdürleri Kemal BECERİKLİ, Mehmet Fatih ARSLAN, V.H.K.İ Erol AKDENİZ ve bölgede görev yapan Din Görevlileri eşlik etti.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Müftü İLHAN şu ifadelere yer verdi:

Fililstinli kardeşlerimize destek amacıyla İHH İnsani Yardım Vakfı Alanya Şubesi tarafından düzenlenen resim sergisini ziyaret ettik. Hepimizin malumu olduğu üzere tarih boyunca “Dârü’s-Selâm”, yani barışın ve huzurun merkezi olarak anılan Kudüs, bugün barbarca bir işgal ile karşı karşıyadır. Kudüs ve çevresinde yaşayan kardeşlerimiz, her gün baskı ve şiddete uğramakta, insanlık dışı uygulamalara maruz bırakılmaktadır.

Kudüs’te yaşananlar karşısında her birimize düşen vazife, yaşanan vahşete asla rıza göstermemektir. Dünyanın neresinde olursa olsun, kime karşı yapılırsa yapılsın, zulme ve haksızlığa asla boyun eğmemektir. İnsanların yaşama ve inanç özgürlüğüne insafsızca müdahale edilirken, vahiyle mübarek kılınan şehirde ezanlar susturulurken asla sessiz kalmamaktır.

Kudüs, İslam yurdudur; Müslümanlara aittir. Dün olduğu gibi bugün de milletimizin desteği ve yardımı, yıllardır Mescid-i Aksâ’nın muhafızlığını yapan Filistinli mazlum kardeşlerimizin yanındadır.

Yüce Rabbimiz bizlere basiret, feraset, hikmet nasip eylesin. Bizi göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa zalimler güruhundan eylemesin. Bizi haksızlığa, hukuksuzluğa ve vicdansızlığa karşı suskun kalanlardan eylemesin. Mescid-i Aksa’yı işgale yeltenenlere asla fırsat vermesin. Müslüman kardeşlerimize içinde bulundukları zor durumdan bir an evvel kurtulmalarını nasip eylesin.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet