ALANYA TRIATLONU VE MİLLİ TAKIM SEÇME YARIŞLARI YAPILDI

Türkiye Triathlon Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile Alanya Triatlonu ve Milli Takım Seçme Yarışları yapıldı. Yarışlarda 274 sporcu ter döktü. Elit erkeklerde birinci Muhammet Bertuğ Polatçı olurken; elit...

Yayınlanma:
ALANYA TRIATLONU VE MİLLİ TAKIM SEÇME YARIŞLARI YAPILDI

Türkiye Triathlon Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile Alanya Triatlonu ve Milli Takım Seçme Yarışları yapıldı. Yarışlarda 274 sporcu ter döktü. Elit erkeklerde birinci Muhammet Bertuğ Polatçı olurken; elit kadınlarda birinci İlayda Kara oldu.


ALANYA TRIATLONU VE MİLLİ TAKIM SEÇME YARIŞLARI YAPILDI

Türkiye Triathlon Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile Alanya Triatlonu ve Milli Takım Seçme Yarışları yapıldı. Yarışlarda 274 sporcu ter döktü. Elit erkeklerde birinci Muhammet Bertuğ Polatçı olurken; elit kadınlarda birinci İlayda Kara oldu.

.

Elit, genç, paratriathlon ve yaş grupları kategorilerinde sporcular 750 m yüzdü, 20 km bisiklet sürdü ve 5000 m koştu. Yıldız kategorisinde ise sporcular 500 m yüzdü, 12 km bisiklet sürdü ardından 3000 m koştular. Yarışlarda yıldızlar kategorisinde 42 sporcu, gençlerde 41 sporcu, elitlerde 12 sporcu, yaş gruplarda 169 sporcu ve paratriathlonda 10 sporcu mücadele etti. Yaş grupları kısa mesafe erkeklerde 20-24 yaş, 25-29 yaş, 30-34 yaş, 35-39 yaş, 40-44 yaş, 45-49 yaş, 50-54 yaş, 55-59 yaş, 60-64 yaş, 65-69 yaş, 70-74 yaş; kadınlarda ise 20-24, 25-29 yaş, 30-34 yaş, 35-39 yaş, 40-44 yaş, 45-49 yaş, 55-59 yaş, 60-64 yaş kategorilerinde yarışıldı.

ELİT KADINLARDA BİRİNCİ İLAYDA KARA

Elit kadınlarda rakiplerini geride bırakan ve Balıkesir’den katılan İlayda Kara birinci, Göztepe S.K den İpek Öztosun ikinci ve Antalya Triathlon Spor takımından Sinem Özdil üçüncü oldu. Genç kadınlar A kategorisinde;  Çelpa S.K. den Birsu Ulkat birinci, ferdi sporcu Bilge Ece Seyhan ikinci ve Demir Adımlar S.K. den Gözdenur Güvenbaş üçüncü oldu. Genç kadınlar B kategorisinde Çelpa S.K den Nazik Tuba Kestel birinci, Balıkesir Büyükşehir’den Melike Yılmaz ikinci ve Çelpa S.K. den Elif Manisa üçüncü oldu. Yıldız kadınlarda Yüzbin Koş S.K. den Özlenen İpek Günad birinci, Kuşadası Belediyespor’dan Beyza Ayaşlıoğlu ikinci ve Hiraspor’dan Çığıl Uzun üçüncü olarak derece aldı.

ELİT ERKEKLERDE ŞAMPİYON MUHAMMET BERTUĞ POLATÇI

Elit erkekler kategorisinde şampiyon Jandarma Gücü S.K. den Muhammet Bertuğ Polatçı oldu. İkinci Balıkesir Büyükşehir takımından Ali Mutlu ve üçüncü Sasfit takımından Emirhan Altıntaş oldu. Genç Erkek A kategorisinde birinci Demir Adımlar S.K. den Arda Depe, ikinci İzmir Modern GSİM Kulübünden Oktay Arıkan ve üçüncü Kuşadası Belediyespor takımından Nurican Yaraş oldu. Genç Erkekler B kategorisinde birinci İzmir Modern GSİM Kulübünden Kıvanç Şahinkaya, ikinci Balıkesir Büyükşehir takımından Mehmet Fatih Davran ve üçüncü İzmir Modern GSİM Kulübünden Emir Aracı oldu. Yıldız Erkeklerde birinci Balıkesir Büyükşehir’den Emirhan Çakır birinci, Pamukkale Ünv.’den Burak Çağdaş ikinci ve Alanya Belediyespor Kulübünden Mehmetcan Gülerdağ üçüncü oldu.

PARATRİATLON YAŞINDA KÜRSÜYE ÇIKANLAR

Paralimpik Görme Engelliler Yarışında birinci ferdi sporcu Halil İbrahim Arslan ve ikinci ferdi sporcu Ahmet Aslan oldu. Paralimpik Triathlon 4 kategorisinde birinci Dorukspor’dan Gürkan Çelik, ikinci Dorukspor’dan Eren Şeflek ve üçüncü ferdi sporcu Burak Gürsoy oldu. Paralimpik Triathlon 5 kategorisinde birinci Karesi S.K.’den Erkem Taşın, ikinci ferdi sporcu Nevzat Özdemir oldu.

DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Triathlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Türkiye Triathlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Zafer Peker ve Süleyman Sönmez, Federasyon Genel Koordinatörü Bülent Çendik ve federasyon yetkilileri verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet