Alarko Holding’ten kar payı ödemesi

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

”Şirketimizin 2020 yılına ait konsolide finansal tablolarında yer alan 948.118.476 TL dönem karından sermaye piyasası mevzuatı, şirket esas sözleşmesi ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca 42.135.538 TL vergi karşılığı, 104.029.200 TL kontrol gücü olmayan paylar ve 8.340.178 TL birinci tertip genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan 793.613.560 TL net dağıtılabilir dönem karına 175.500 TL tutarındaki bağışların ilavesi ile oluşan 793.789.060 TL’nin %7,56’sına tekabül eden 60.030.000 (Brüt) tutarındaki kısmının ortaklara kar payı olarak nakden dağıtılmasına, kalan tutarın olağanüstü yedek akçelere eklenmesine, vergi tevkifatına tabi olan kar payı kısmı üzerinden gerekli vergi tevkifatının yapılmasına, kar payı dağıtımına 11.05.2021 tarihinde başlanmasına oy çokluğu ile karar verildi.”

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 91 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber