Atatürk’ün alanya’ya gelişi törenle kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’ün Alanya’ya gelişinin 83. yıldönümü İskelede düzenlenen törenle kutlandı.Kutlamalara Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, protokol, öğrenciler ve vatandaşlar...

Yayınlanma:
Atatürk’ün alanya’ya gelişi törenle kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’ün Alanya’ya gelişinin 83. yıldönümü İskelede düzenlenen törenle kutlandı.

Kutlamalara Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, protokol, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kutlamalar çerçevesinde İskele'de bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Daha sonra saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam eden programda Atatürk'le ilgili şiirler okundu ve halk oyunu gösterisi gerçekleştirildi.

[SLGF id=860]

BAŞKAN YÜCEL, “ATATÜRK’ÜN ESERLERİNİ YAŞATMAK İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’’

Programda konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 83. yıldönümünü kutluyoruz. Tarihimiz, ecdadımızın ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatıraları bizi birleştiren ortak mirasımızdır. Medeniyetlere ev sahipliği yapan Alanya, Atatürk’ün şehrimizi ziyaretiyle daha da değerli bir kent haline gelmiştir. Ulu Önder’in Alanya’ya ayak bastığı 18 Şubat’ı hepimiz sevinç ve coşkuyla adeta bayram havasında kutluyoruz. Atatürk’ün Alanya için tespitleri, tavsiyeleri ve yönlendirmeleri ziyaretinden bu güne kadar yerel idarecilere ışık tutmuştur. Şehrimize yapılmış her hizmet onun yolunda atılmış adımlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülküsüyle, onun açtığı yolda, dünyanın en güzel ve en güvenilir kenti olan Alanyamızı, turizmde, ticaret hayatında, kültür ve sanatta çok ileri bir noktaya taşımak için var gücümüzle hizmet ediyoruz. Alanya olarak top yekun Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmak, daha iyi şartlarda yaşamak, Atatürk’ün eserlerini yaşatmak için daha çok çalışacağız. Ülkemizin birliği ve beraberliği için gayret göstereceğiz. Malazgirt’te, Kurtuluş Savaşı’nda ve Çanakkale’de yaptığımız mücadeleyi bugün vatan sathını korumak için Suriye’de ve Afrin’de yapıyoruz. Biliyoruz ki, hainler ve ülkemizi bölmek için uğraşan şer güçleri asla başarılı olamayacaklardır. Kızıl Elma ülküsüyle tüm Türk ve İslam Dünyası’nın güvencesi olmaya devam eden Türkiye lider ve güçlü ülke olarak mevcudiyetini koruyacaktır. Asla yılmayacağız, yıkılmayacağız. Ulu Önder Atatürk'ün bizlere gösterdiği yolda azim ve kararlılıkla, asla umutsuzluğa düşmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Dürüst, çalışkan ve ilkeli olmayı hedef aldığımız sürece de Türkiye Cumhuriyeti muzaffer olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Şubat 1935 tarihinde Alanyamızı ziyaret eden Ulu Önder Atatürk’ü, gazi ve şehitlerimizi bugünün anısına özlem ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun’’ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet