BELEDİYE TİYATROSU OYUNCULUK KURSU SEÇMELERİ 28 EYLÜL’DE

Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi tarafından düzenlenecek olan tiyatro seçmeleri, bu yıl 28 Eylül Cumartesi Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.Seçmelere, 7 - 12 yaş arası tüm çocuklar katılabilecek. Seçmelerden...

Yayınlanma:
BELEDİYE TİYATROSU OYUNCULUK KURSU SEÇMELERİ 28 EYLÜL’DE

Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi tarafından düzenlenecek olan tiyatro seçmeleri, bu yıl 28 Eylül Cumartesi Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.


Seçmelere, 7 - 12 yaş arası tüm çocuklar katılabilecek. Seçmelerden sonra düzenlenecek kurslarda ise Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü Çocuk Birimi Sorumlusu oyuncusu-yazar Nilbanu Engindeniz tarafından, 2019-2020 tiyatro sezonunda çocuklara oyunculuk dersleri verilecek. Bir yıl sürecek eğitim ve prova çalışmalarının ardından, öğrenciler tarafından halka açık bir tiyatro oyunu sahnelenecek.

“KURSLAR YETENEKLERİNİ SERGİLEMEK İSTEYEN ÇOCUKLAR İÇİN BİR ŞANS”
Oyunculuğa ilgi duyan yetenekli çocuklar için kursların bir şans olduğunu hatırlatan Alanya Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Her yıl Eylül ayında düzenlediğimiz oyunculuk kursu seçmelerini bu yıl tekrar yapıyoruz. Kurslarımız oyunculuğa ilgi duyan yetenekli çocuklarımız için bir şans. Sanata, tiyatroya ilgi duyan tüm aile ve çocukları bu seçmelere bekliyoruz. Ücretsiz olan kurslarımız çocuklarımız için önemli bir hizmettir” dedi.
Seçmeler, 28 Eylül Cumartesi Kültür Merkezi’nde, Nilbanu Engindeniz eşliğinde çocuklardan oluşan jüri tarafından gerçekleştirilecektir.

Yaş gruplarına göre seçmeler:
7 yaş grubu saat 10.00-11.00
8 yaş grubu saat 11.00-12.00
9 yaş grubu saat 12.00-13.00
10 yaş grubu 14.00-15.00
11-12 yaş grubu 16.00

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet