Bien Academia Mimarlık öğrencilerini seramik sektörüne hazırlıyor

Bien ‘üniversite-sanayi’ iş birliğine yönelik seramik sektöründe önemli bir adım attı Bien Academia üniversite öğrencileri ile buluşuyor    Bien, geleceğin mimarlarını sektöre hazırlamak üzere önemli bir üniversite-sanayi iş birliğine imza attı.

Yayınlanma:
Bien Academia Mimarlık öğrencilerini seramik sektörüne hazırlıyor

Bien ‘üniversite-sanayi’ iş birliğine yönelik seramik sektöründe önemli bir adım attı

Bien Academia üniversite öğrencileri ile buluşuyor 

 

Bien, geleceğin mimarlarını sektöre hazırlamak üzere önemli bir üniversite-sanayi iş birliğine imza attı. Bien Academia’yı kurarak üniversitelerde öğrencilerle buluşan Bien yöneticileri, seramik sektörünün dinamiklerini ve mesleki incelikleri anlatarak öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bu yıl içinde farklı üniversitelerden yaklaşık 400 öğrenciye ulaşan Bien Academia, 2022 yılında da buluşmalara devam edecek.  

 

Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Bien, ülkemizi seramik sektöründe daha ilerilere taşımayı amaçlayan önemli bir çalışmaya daha imza attı. Geçtiğimiz aylarda seramik ustalarının ustalık yapabilmeleri için gerekli olan ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sponsor olarak Türkiye çapında 1000 ustaya ulaşan Bien, şimdi de kurduğu Bien Academia çatısı altında üniversite öğrencilerine destek veriyor.  

 

Mesleki ve teknik bilgiler içeren kapsamlı bir program

Bien Academia programı kapsamında, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nin Mimarlık ve İç Mimarlık Öğrencileri ile bir araya gelindi. Bien Marka ve İletişim Müdürü Ali Naci Ülkü’nün ve Bien Kalite Güvence Müdür Yardımcısı Ahmet Pehlivan’ın yapmış olduğu sunumlarla bir yandan öğrencilere mesleki ve teknik anlamda bilgi aktarımları yapılırken bir yandan da programda en çok merak edilen sorulara yanıt verildi. Bugüne kadar yaklaşık 400 öğrenciye ulaşılan program ile Bien, 2022 yılında da Türkiye genelinde üniversite öğrencileri ile buluşmaya devam edecek.

 

2022’de 1000 öğrenciye ulaşacak

 

Bien’in büyüklük ve konumu itibariyle sektörde önemli bir misyon ve sorumluluğa sahip olduğunu belirten Bien Direktörü Serkan Önem, “Bu amaçla ‘üniversite-sanayi’ iş birliği çizgisinde ve sosyal bir görev üstlenerek Bien Academia’yı hayata geçirdik. Üniversitelerde mimarlık eğitimi gören öğrencilerle buluşuyor, öğrencilere seramik eğitimi veriyoruz. Program, teknik konularda donanımlı eğitim alan öğrencilere hem seramiği daha yakından tanıyabilecekleri hem de onları geleceğe hazırlayacak bazı beceriler edinmelerini sağlamayı amaçlıyor. 2022 yılı içerisinde 20 farklı üniversitede mimarlık ve iç mimarlık öğrencileriyle bir araya gelerek yaklaşık 1000 öğrenciye malzeme eğitimi sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda üniversite öğrencilerine de staj imkanı sağlamayı planlıyoruz. Bien Academia ileri yıllarda kapsamını daha da genişleterek daha da çok öğrenci ile buluşacak” dedi. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet