BNP Paribas Finansal Kiralama’dan EBRD iş birliğiyle yenilenebilir enerji yatırımlarına 25 milyon euro’luk destek

BNP Paribas Finansal Kiralama, sürdürülebilir enerji yatırımlarına destek olmak amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile güçlerini birleştirdi.

Yayınlanma:
BNP Paribas Finansal Kiralama’dan EBRD iş birliğiyle yenilenebilir enerji yatırımlarına 25 milyon euro’luk destek

BNP Paribas Finansal Kiralama, sürdürülebilir enerji yatırımlarına destek olmak amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile güçlerini birleştirdi. Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF III) kapsamında sağlanan 25 milyon euro’luk kredi ile yerel işletmelerin sürdürülebilir enerji ve kaynak verimliliği sağlamaya yönelik ekipman yatırımlarının finansmanı ve yeşil ekonomiye geçişin hızlandırılması hedefleniyor.

 

BNP Paribas Finansal Kiralama Genel Müdürü Sibel Alyar, bu anlaşmayla hem KOBİ’lerin gelişimine yönelik yatırımlarını hem de “pozitif leasing” yaklaşımıyla çevreye ve ekolojik dengeye uyumlu enerji yatırımlarını finanse etmeyi öncelik olarak belirlediklerini ifade etti. Alyar, BNP Paribas Finansal Kiralama’nın tarım, teknoloji ve sağlık alanlarındaki uzmanlığını, EBRD’nin stratejik hedefleriyle uyumlu bir şekilde firmaları desteklemek amacıyla kullanacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Yeşil enerji ve sürdürülebilirlik alanlarında yatırımlara destek sürecek

BNP Paribas Finansal Kiralama’nın ekipman finansmanında Avrupa lideri olan BNP Paribas Leasing Solutions'ın bir parçası olarak faaliyet gösterdiğini hatırlatan Alyar, grup stratejilerinde yeşil enerji ve sürdürülebilirlik konularındaki yatırımları desteklemenin şirketin ana odak alanları arasında yer aldığını ifade etti. Tarım, inşaat, lojistik, endüstriyel ekipman ve tekstil sektörlerinden bilgi teknolojisi, sağlık, ofis ekipmanları, telekomünikasyon ve güneş enerjisi sektörlerine kadar geniş bir ekipman yelpazesinde finansman çözümleri konusunda uzmanlaşan BNP Paribas Finansal Kiralama, yenilenebilir enerji yatırımlarına finansman desteği vermeyi sürdürecek.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet