Boğaziçi Ventures’tan Hiwell Online Psikolojik Danışmanlık’a 4 Milyon TL Yatırım

Boğaziçi Ventures’tan Hiwell Online Psikolojik Danışmanlık’a 4 Milyon TL Yatırım

Kurulduğu günden bu yana kısa sürede yüksek kullanıcı sayısına ulaşan ve kullanıcılara daha uygun ve ulaşılabilir online psikolojik danışmanlık olanağı sunmayı hedefleyen Hiwell App, Boğaziçi Ventures’tan 16 milyon TL değerleme ile 4 milyon TL yatırım aldı. 

Dijital sağlık pazarı 2019 yılında 106 milyar USD büyüklüğündeyken, bu pazarın 2026 yılına kadar yüzde 30 büyüyerek 640 milyar USD’ye ulaşacağı ön görülüyor. 2019 yılında dijital sağlık dikeyine toplam 10.6 milyar USD yatırım yapıldı, pandemiyle birlikte 2020 yılında bu rakam 21.6 milyar USD’ye ulaştı. 2020’nin son çeyreğinde çıkan 5 unicorn İSE dijital sağlık alanındaydı. Telesağlık’a olan ilgi son 1 yıl içinde yüzde 11’den yüzde 76’ya yükselirken globalde bu alana yatırımcıların ilgisi de artıyor. 

Oyun, fintech, dijital sağlık, yeni medya, perakende teknolojileri ve blockchain gibi gelişen teknolojilere yatırım yaparak ekosistemin büyümesine katkı sağlayan Boğaziçi Ventures, kullanıcılarına daha uygun ve daha ulaşılabilir online psikolojik danışmanlık olanağı sunmayı hedefleyen ve Ali Ozan Özçiçek’in kurucusu olduğu Hiwell App’e 16 milyon TL değerleme üzerinden 4 milyon TL yatırım yaptı. 
Yatırım haberini ilk kez Youtube üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınla duyuran Boğaziçi Ventures, Hiwell App Kurucusu Ali Ozan Özçiçek ve Uzman Psikolog Gizem Berikan Beydemir ile birlikte Hiwell App’in kuruluş öyküsünden, nasıl çalıştığından ve kullanıcı geri bildirimlerinden söz ettikleri bir sohbet de gerçekleştirdi. 

Yayında dünya çapında büyük rol oynayan dijital sağlık girişimlerinden birinin Türkiye’den çıkmaması hiçbir neden olmadığını belirten Boğaziçi Ventures ortaklarından Kenan Çolpan, “Biz bir girişime yatırım yaparken daima 3A kuralını uyguluyoruz. Girişimci akıllı mı, ahlaklı mı ve azimli mi? Bu üç kriter bizim için büyük önem taşıyor. Biz bu kriterlere uyan çok başarılı bir girişim bulduk. Daha da önemlisi ekip alanında uzman ve sağlık konusunda etik kurallara uymanın öneminin oldukça farkındalar. Bu bizim için ayrıca çok değerli.” dedi.

“Bu girişimi Türkiye’den globale taşırken, Boğaziçi Ventures’ın değerli bilgi birikiminin büyük fayda sağlayacağından eminim.”
Hiwell App kurucusu Ali Ozan Özçiçek, girişimin tamamen kendisinin psikoterapist arayışı sürecinde yaşadığı zorluklardan doğan bir fikirle oluştuğunu belirtti. Bu süreçte psikolojik danışmanlık almanın hem ekonomik olarak zor olduğunu hem de doğru psikoloğa ulaşmanın yorucu bir süreç olduğunu ve bu alanda değer yaratılabilecek çok büyük bir alan olduğunu farkettiğinde bunun peşinden gitmek için heyecanlandığını ve böylece Hiwell’i kurduklarını söyledi. 

Hiwell’in amacının psikolojik danışmanlığı dünyadaki herkes için ulaşılabilir hale getirmek olduğunu belirten Ali Ozan Özçiçek, ““Bu girişimi Türkiye’den globale taşırken, Boğaziçi Ventures’ın değerli bilgi birikiminin bize büyük fayda sağlayacağından eminim.” dedi. 

Uzman Klinik Psikolog Gizem Berikan Beydemir ise geçmişe oranla toplumda psikoterapiye karşı olan önyargının neredeyse tamamen kırılmış olduğunu ve son 3 yılda bu alanda çok anlamlı bir ivme olduğunu belirtti. 


Etiketler: 93 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber