BTP’den Türk Mukavemet Teşkilatı’nı hedef alan Arslan’a tepki

BTP Sözcüsü Emre Polat: Biz bu açıklamayı ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ açıklamasından farklı görmüyoruz.

Yayınlanma:
BTP’den Türk Mukavemet Teşkilatı’nı hedef alan Arslan’a tepki

BTP Sözcüsü Emre Polat: Biz bu açıklamayı ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ açıklamasından farklı görmüyoruz.

Halk TV programcısı Ayşenur Arslan’ın Kıbrıs Türkünün Rum vahşetine karşı kurduğu Türk Mukavemet Teşkilatı ile ilgili söylediği, “Ada'da ve yakın hinterlandında suikastlarla bilinen bir illegal diyelim, bir yarı resmi bir oluşumdu" sözlerine Bağımsız Türkiye Partisi’nden (BTP) tepki geldi.

BTP Sözcüsü Emre Polat Ayşenur Arslan’ın ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyenden farkı olmadığını söyledi.

“Ayşenur Arslan’ın Türk milletinin bağımsızlık ruhundan kopup gelmiş Türk Mukavemet Teşkilatı hakkında söyledikleri kabul edilebilir değildir. Kendisini bu vahim açıklamadan dolayı kınıyor ve kanal yönetiminin gereğini yapmasını ümit ediyoruz.” diyen Polat şunları söyledi;

“Türk Mukavemet Teşkilatı, Kıbrıs Türkü’nün Rum teröristlerin katliamlarına karşı bağımsızlık ve mücadele prensibiyle hareket eden şanlı bir yapıdır. Rauf Denktaş, Doktor Fazıl Küçük gibi efsane isimlerin öncülüğünde Türk devlet ve tarih aklının emperyalizme başkaldırdığı şanlı bir mücadelenin simge teşkilatına bu bühtanda bulunmak tek kelimeyle vahimdir. Muhalefet adı altında bilinçaltındaki zehirli fikirlerin kusulmasına asla müsaade edilmemelidir.”

“Annan planı sürecinde Denktaş’a yapılanları da unutmadık”

Açıklamasında, “Biz bu açıklamayı ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ açıklamasından farklı görmüyoruz. ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyen de, Annan Planına koşulsuz destek veren de, Türk Mukavemet Teşkilatına bühtanda bulunan da aynı amaca hizmet etmektedir” ifadelerini kullanan BTP Sözcüsü Emre Polat şöyle devam etti; “Ayrıca şunu da belirtmemiz gerekir ki, bugün Ayşenur Arslan’a tepki gösterme yarışına giren kimilerinin Annan Planı sürecinde Rauf Denktaş’a karşı yaptıklarını da unutmadık. Unutulmasın ki, Türk Mukavemet Teşkilatı sadece Kıbrıs Türkü’nün değil tüm Türk milletinin gözbebeğidir.”

 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet