Bu Bayram Kazasız geçsin

0 0
Read Time:3 Minute, 18 Second

Antalya emniyet Müdürlüğü Bayramın kazasız geçmesi için önerilerde bulundu

İşte O öneriler

Kurban Bayramı ve tatil vesilesiyle ilimizi ziyaret edecek sayın misafirlerimize; Trafik birimlerimizce yapılan istatistiki çalışmalar sonucu ilimizin karayolu yapısının eğimli, dik ve virajlı olması nedeni ile hiç istenmeyen kazaların, trafik işaret ve levhalarına uymamak, aşırı hızlı ve yorgun araç kullanımından yaşandığı tespit edilmiştir.

Bunun yanı sıra, ilimize yapılacak olan ziyaretlerinizde öncelikle hatırlatmak isteriz; “Antalya’ da tescilli araçların % 20 sini gerek mevsim şartları gerekse ulaşımdaki sağladığı kolaylıklar nedeni ile motorsiklet tipi araçlar oluşturmaktadır. Ayrıca ilimiz “Yaya Öncelikli Kent” tir.

İlimizin fiziki yapısı da dikkate alınarak sürücülerin dikkat etmesi gerek en ve kazaların yoğun olduğu noktalar çıkartılmıştır.

A) Antalya – Burdur Karayolu güzergâhımız toplam 43 km bölünmüş yoldur.

1. Yolun 18 km’si tehlikeli eğim ve virajlı
2. 25 km’si ise hafif eğimli ve düzdür.
3. Üst geçit çalışması yapılmaktadır.
4. Yolun fiziki yapısı nedeni ile yoldan çıkma, devrilme, sabit cisme çarpma şeklindeki kazalarda artış görünmektedir.

B) Antalya – Korkuteli Karayolu güzergâhımız toplam 29 km uzunluğunda bölünmüş yoldur.

1. Yolun 18 km’si tehlikeli eğim, virajlı ve
2. 11 km’si ise eğimsiz ve düzdür.
3. Tahtalı beli zirve ile 25 km arası dik eğim ve virajlı olması nedeniyle bu bölgelerde yoldan çıkma, sabit cisme çarpma ve devrilme şeklinde kazalar yoğun olarak görülmektedir.

C) Antalya – Kemer Karayolu D- 400-09 güzergâhımız toplam 26 km uzunluğunda yolun fiziki yapısı bölünmüş yoldur

1. Yolun tamamı virajlı, tehlikeli virajlı ve eğimlidir.
2. Ayrıca bölgede bulunan oteller nedeni ile turizm sezonunda karayolu trafik yoğunluğu artmaktadır.
3. Güzergâh üzerinde 3 adet tünel mevcuttur,
4. Yol kesimi 80-76. Km ler arası özellikle virajlı olması nedeniyle bu bölgede yoldan çıkma, devrilme ve arkadan çarpma şeklinde kazalar meydana gelmektedir.

D) Antalya – Isparta Karayolu güzergâhımız toplam 31 km uzunluğunda

1. 10 km’si bölünmüş 21 km ise bölünmemiş yol, yolun büyük bir bölümü hafif eğimli ve virajlıdır,
2. Güzergâhta yol genişletme çalışmaları devam etmektedir.
3. 5-38 km ler arası virajlı kesimlerde yoldan çıkma devrilme ve yerleşim yerleri içerisinde ise yayaya çarpma şeklinde kazalar meydana gelmektedir.

E) Antalya – Serik Karayolu güzergâhımız toplam 24 km uzunluğunda tamamı düz ve bölünmüş yoldur.

1. Antalya Serik, Manavgat ve Alanya İllerini bağlayan yoldur.
2. Güzergâhta turizm tesislerinin bulunması nedeniyle her dönemde trafik yoğunluğu çok fazla olan yoldur.
3. Kadriye Kavşağı ile Çandır Kavşağı arası kavşak ve yoldan çıkma şeklinde kazaların yoğun olduğu görülmektedir.

F) Antalya-Akseki güzergâhımız 65 km uzunluğunda yolun fiziki yapısı bölünmemiş yoldur.

1. Güzergâhın tamamı dik iniş ve dik çıkışlı ve keskin virajlıdır. Bu nedenle bu bölgedeki trafik kazaları hatalı sollama, viraja hızlı girmesi sonucu savrulma devrilme ve sabit cisme çarpma şeklinde meydana gelmektedir.

G) Akseki güzergâhının devamı olan Manavgat ile Alanya Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği sorumluluk bölgesi 104 km uzunluğundadır.

1. Yolun fiziki yapısı düz ve eğimsizdir.
2. Yerleşim birimi içerisinden geçen bu güzergâhımızda yol üzerinde çok fazla kontrollü, kontrolsüz ve tali yoldan anayola katılım mevcuttur. Ayrıca yayalar sıklıkla kullanmaktadır.
3. Bu bölgede kazalar genellikle kavşak kazaları ve geçiş üstünlüğüne uymama şeklinde meydana gelmektedir.

H) Kaş-Antalya güzergâhı toplam 86 km uzunluğunda olduğu yolun fiziki yapısı virajlı, eğimlidir.

1. Bu bölgede trafik kazaları genellikle 11-22 Km ler arasında meydana geldiği bu bölgede anayola çok fazla tali yol ve arazi yolu katılımı olmasından kaynaklanmaktadır.
2. Kazalar genellikle yandan çarpma şeklinde meydana gelmektedir.

İ) Korkuteli-Antalya güzergâhı 86 km uzunluğundadır

1. Yolun fizik yapısı genellikle virajlı eğimli ve bölünmüş yoldur.
2. Kazalar genellikle Korkuteli – Fethiye karayolu üzerinde oluş şekli olarak yoldan çıkma ve devrilme şeklinde meydana gelmektedir.

J) Kumluca-Antalya güzergâhımız toplam 74 km uzunluğundadır.

1. Yolun fiziki yapısı, eğimli ve virajlıdır.
2. Meydana gelen kazaların Antalya – Kemer arası yolun bölünmemiş yol olması ve virajlı olması nedeniyle sürücülerin viraja hızlı girmesi sonucu yoldan çıkma ve devrilme şeklinde meydana gelmektedir.
3. Ayrıca yine Kumluca -Finike arasında D 400-08+16 ile D 400-08+13 km’lerinde kaza artışı görünmektedir.

Hatıralarınızdan silinmeyecek güzellikte tatil yaşamanızı, hasretle kavuşmayı beklediğiniz yakınlarınıza sağ salim ulaşabilmenizi diler, bayramınızı Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak en içten dileklerimizle kutlarız.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: