Canik’teki Tüm Eczaneler ‘Nöbetçi Eczane’ Uygulamasına Dahil Oldu

Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik’teki tüm eczacıların ‘Nöbetçi Eczane’ uygulamasına dahil olduklarını söyledi İlçedeki sağlık hizmetlerinin her geçen gün gelişme gösterdiğini kaydeden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Geçmiş yıllarda ilçedeki eczanelerimiz gece ve hafta sonu isteğe bağlı olarak nöbet tutarlardı.

Yayınlanma:
Canik’teki Tüm Eczaneler ‘Nöbetçi Eczane’ Uygulamasına Dahil Oldu

Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik’teki tüm eczacıların ‘Nöbetçi Eczane’ uygulamasına dahil olduklarını söyledi

İlçedeki sağlık hizmetlerinin her geçen gün gelişme gösterdiğini kaydeden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Geçmiş yıllarda ilçedeki eczanelerimiz gece ve hafta sonu isteğe bağlı olarak nöbet tutarlardı. İlçemizdeki ‘Nöbetçi Eczane’ uygulaması artık sistemli bir şekilde başlamış oldu. İlçemizdeki eczanelerimiz sırasıyla ‘Nöbetçi Eczane’ olarak her gece ve hafta sonu tüm ilçe halkına hizmet vermektedir” dedi.

Vatandaş ‘Nöbetçi Eczane’ uygulamasından memnun

Geçmiş yıllarda ilçedeki eczanelerin isteğe bağlı olarak gece ve hafta sonu sırasıyla  hizmet verdiğini dile getiren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik bugün gelişen ve değişen çehresiyle örnek bir ilçe haline geldi. İlçemizdeki tüm eczanelerimiz sırasıyla ‘Nöbetçi Eczane’ uygulamasına dahil olmuş durumda” diye konuştu. Halkın bu uygulamadan büyük memnuniyet duyduğunu aktaran Başkan Sandıkçı, “Bugün artık ilçemizdeki tüm eczaneler 'Nöbetçi Eczane' sistemine dahil edilerek sırasıyla her gece ve hafta sonları nöbet tutup vatandaşımıza hizmet verebiliyor. Halkımız uygulamadan çok memnun” dedi.

Halk sağlığı için yeni yatırımlar yolda

Her gün Canik Belediyesi sosyal medya hesaplarında yer alan ‘Nöbetçi Eczane’ paylaşımlarının vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandığını belirten Başkan Sandıkçı, ilçedeki değişim ve gelişmelerden halkın memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Halk sağlığı adına pek çok yeniliği ilçeye kazandırmayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde yapımı devam etmekte olan Diş Hastanesi yakında hizmete girecek. Bununla birlikte bölgemizin gurur kaynağı olan Şehir Hastanesi de 2023 yılında hizmete girecek. Halkımız ihtiyaç duyduğu tüm sağlık hizmetlerini artık ilçemizden alabilecek” diye konuştu.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, katkılarından dolayı Samsun Eczacılar Odası'na ve Canik'te hizmet veren tüm eczacılara teşekkür ettiğini belirtti.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet