Çelik, “Erbaş’a Yapılan Haksız Saldırıları Kınıyoruz”

Sivil Toplum Hareketi (STH) İzmir İl Başkanı ve Ege Bölge Koordinatörü İlhan Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yapılan haksız saldırıları kınadığını açıkladı.Çelik yaptığı yazılı açıklamada, “Diyanet...

Yayınlanma:
Çelik, “Erbaş’a Yapılan Haksız Saldırıları Kınıyoruz”

Sivil Toplum Hareketi (STH) İzmir İl Başkanı ve Ege Bölge Koordinatörü İlhan Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yapılan haksız saldırıları kınadığını açıkladı.

Çelik yaptığı yazılı açıklamada, “Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camiinde, ‘Ramazan: Sabır ve İrade Eğitimi’ konulu Cuma hutbesinde, Yüce Dinimiz İslam’ın insan fıtratına mugayir habis ilişkilerle ilgili; “Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği; eşcinselliği lanetliyor.’’ emrini biz Müslamanlara iletmesinden rahatsızlık duyarak adeta sapık azgın azınlığın sözcülüğüne soyunan İHD ve Ankara Barosunun Diyanet İşleri Başkanımız hakkında yayınlanan birdiriyi kesin ve kati bir dille lanetlediğimizi ve kınadığımızı bildirmek isteriz” dedi.

KONUNUN YAKINDAN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Çelik sözlerine şöyle devam etti ,” Ülke ve dünya gündemi neredeyse daha önce benzeri görülmemiş virüs belasıyla mücadeleye odaklanmışken, Diyanet İşleri Başkanlığına kanunla tevdi edilmiş; İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili şeyleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak. Aile, kadın, gençlik ve toplumun diğer kesimlerine yönelik dini konularda aydınlatma ve rehberlik yapmak. Cami ve mescitler ile diğer mekanlarda her türlü vasıtadan yararlanarak toplumu dini konularda bilgilendirmek, Başkanlığın hizmet alanlarında irşat, rehberlik yapmak görevleri görmezden gelinerek veya hiçe sayılarak, yaşadığı ülkenin toplumunun dini değerleriyle asla örtüşmeyen ve kabul edilemez nefret diliyle yazılan bildirinin zamanlamasının manidar ve bir o kadar da tehlikeli olduğunu görüyoruz. Fikrimiz o dur ki; İslamın sancaktarlığını yapan ülkemizin pandemi karşısında dünyaya örnek tutumu ve aksiyonu derdi Türkiye nezdinde İslam olanların ülke içerisindeki uzantılarını harekete geçirmiş olduğu yönündedir. Şüphesiz bu mihrakların asıl amacı ne azgın bir azınlığın yaşam hürriyeti ne de düşünce özgürlüğüdür. Zira bu meyanda ülkemiz, başka hiçbir ülkenin koşulsuz kabul etmediği ‘’İstanbul Sözleşmesini’’ ve ‘’CEDAW Protokolünü’’ hayata geçirerek aileyi ve toplumu ifsat eden bu azgın azınlığa sahip olmaması gereken hakları da tanımış bir ülkedir. Hal böyleyken milletimizin en önemli birleştirici gücü İslam’ın hedef alındığı aleni ortadadır. Diyanet İşleri Başkanımızın görevini yapmasından ötürü eleştirmeleri ve hedef göstermeleri TCK’nın 122, 125, 216 ve 131’inci maddeleri uyarınca, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek veya aşağılayarak toplumda nefret ve ayırımcılığa yol açarak kamu çalışanına görevinden dolayı alenen hakaret suçudur. Sonuç olarak bu rezilliğe ve hadsizliğe bahis ilgili baro ve dernekleri cesaretlendiren, açıklamalarına meşru zemin teşkil eden uluslararası sözleşme ve protokollerin derhal iptalini, toplumun temel dinamiğini oluşturan aile yapımıza uygun; ülkenin milli ve temel değerleriyle örtüşen kanunları bir an önce hayata geçirerek neslin koruma altına alınmasını ve yasalarla sabit işlenen suç karşısında bağımsız Türk Yargısının harekete geçmesini beklemekle birlikte, konunun yakından takipçisi olacağımızı bildiriyor, yapılan bu saldırı karşısında sessiz kalmayan aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” (BSHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet