Çiftlikköy Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’nde Fore Kazık Çalışmaları Başladı

Çiftlikköy ile Yalova’yı birbirine bağlayan ana arterlerden Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’nin Bayraktepe mevkii ile Kiptaş Köprüsü arasında kayma yaşanan bölgede fore kazık çalışmaları başladı.

Yayınlanma:
Çiftlikköy Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’nde Fore Kazık Çalışmaları Başladı

Çiftlikköy ile Yalova’yı birbirine bağlayan ana arterlerden Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’nin Bayraktepe mevkii ile Kiptaş Köprüsü arasında kayma yaşanan bölgede fore kazık çalışmaları başladı. Yolun Yalova tarafında yer alan yaklaşık 100 metrelik eğimli bölgesinin tek şeridi heyelan, kayma ve çökmelerin yaşanması nedeniyle geçici olarak trafiğe kapatılmıştı. İş makinelerinin çalışmaya başladığı bölümde 92 adet fore kazık uygulaması için start verilirken, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da çalışmaları ilgili birim amiri ve teknik ekiple birlikte yerinde inceledi.

Başkan Silpagar, “Bu bölgede toprak yapısının yumuşak olması nedeniyle yol üzerinde daha önce birkaç defa sıkıntılar yaşanmıştı. Geçici olarak yapılan uygulamalar istediğimiz sonucu vermeyince fore kazık sistemiyle kesin olarak çözümlenmesi yoluna gittik. Yaklaşık 100 metrelik bir kesimde ilk fore kazık için sondaj yapılmasına başlandı. Bu kısımda 92 adet fore kazık 20 metre ile 11,5 metre arasında değişen derinliklerde uygulanacak. 3 aylık bir çalışma öngörülüyor. Yaklaşık 2 Milyon TL’lik bir maliyet bedeli var. Ancak sonrasında yol sathının güvenliği sağlanmış olacak. Ardından ekiplerimiz burasının yol, kaldırım ve peyzaj düzenlemelerini yaparak hizmete girmesini sağlayacak. 92 adet kazıklama ile Çiftlikköy’ün bu hattı trafiğe açılacak duruma geliyor inşallah. Bu çalışmayla Yalova-İzmit Karayolu’nda Çiftlikköy ile Yalova arasındaki trafiğin yükünü de hafifletmiş olacağız. Belediyemize, Fen İşlerimize, çalışan arkadaşlarıma çok teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet