'Cihan Ölçek'ten konsept EP!

Son yıllarda yayınlamış olduğu projelerle müzik sektöründeki adımlarını sağlam ve kalıcı izler bırakarak atmaya devam eden genç sanatçı ''Cihan Ölçek''; üçüncü projesinde üç şarkıdan oluşan "Kalan" isimli ilk EP çalışmasıyla müzikseverlerin karşısına çıktı.

Yayınlanma:
'Cihan Ölçek'ten konsept EP!

Son yıllarda yayınlamış olduğu projelerle müzik sektöründeki adımlarını sağlam ve kalıcı izler bırakarak atmaya devam eden genç sanatçı ''Cihan Ölçek''; üçüncü projesinde üç şarkıdan oluşan "Kalan" isimli ilk EP çalışmasıyla müzikseverlerin karşısına çıktı.

 

EP'nin açılışındaki "Giriş" enstrümantal bir eser, aşkın son demine olan girişi temsil ediyor, yani sonun başlangıcını. Arkasından gelen ve çıkış şarkısı da olan "Alışırım Ben Git"'te artık ipler kopuyor ve taraflar ayrılıyor. Son şarkı "Kandırmam Lazım'' ise ayrılık sonrasını, yani sonucu anlatıyor. Kısaca 'bir ayrılığın anatomisi'nin anlatıldığı EP'de tüm hikayeyi ''Kalan''ın gözünden dinliyoruz. "Herkes gidiyor, her şey geçiyor bir gün ve ben hep geriye, kendime kalan oluyorum," diyen ''Cihan Ölçek''; kendisini ''Kalan'' olarak tanımlıyor.

 

"Kalan"ın tüm şarkıları Bodrum'da, projede Cihan Ölçek'le birlikte prodüktör olarak yer alan Omark tarafından düzenlendi. Vokal kayıtları ise İstanbul'da, Studio Lonca'nın büyülü atmosferinde gerçekleşti. Şarkılara elektronik gitar ve synthesizer yardımıyla çağdaş ve zamansız bir sound tasarımı uygulandı. Şarkılardaki Türk müziği etkileri Batı bakış açısıyla, rock ve pop tınılarıyla harmanlandı. Düzenlemelerde kullanılan elektronik gitar, kimi zaman çok sert bir şekilde, kimi zamansa bağlama hissi veren tınısıyla duyuluyor.

 

"Alışırım Ben Git"' Çemberlitaş'ta, ''Cihan Ölçek''in ve Yağızcan Akbulut'un ortak yönetmenliğinde, Barın Han'da kliplendi. Türkiye'nin önde gelen hat ve cilt sanatçılarından Prof. Emin Barın'ın uzun yıllar atölye ve ciltevi olarak kullandığı, ancak 2000'li yıllarda basın sektörünün şehir merkezinden uzaklaşması ile birlikte 17 sene boyunca boş kalan Barın Han, 2019 yılından itibaren bağımsız bir sanat alanı olarak sanatçı gruplarının hem üretimlerini yapabilme hem de eserlerini sergileyebilme imkanı tanıyor. Gözde bir yerken yıllarca kaderine terk edilen mekan, "Kalan"ın hikayesiyle de örtüşüyor.

 

''Cihan Ölçek'' EP'si ile ilgili duygularını ise şu sözlerle ifade etti; ''Tek şarkı çıkardığımda kendimi yeterince ifade edemiyorum çünkü benim farklı katmanlarım var. Bu sefer bir kesit değil, bir hikaye anlatmak istedim. "Kalan"ı hazırlarken hiçbir kalıba ve kaygıya girmedik, her şey içimizden geldiği gibi oldu. Matematik değil 'sadece' müzik yapmak istedim, dinlerken uzaklara dalsınlar istedim, tıpkı eski günlerdeki gibi. Üstelik daha söyleyecek çok sözüm var ve bu uzun bir yolculuk...''

 

''Cihan Ölçek''in geçtiğimiz Aralık ayında müzik danışmanlığını yaptığı ilk sinema filmi "Dayı: Bir Adamın Hikayesi" vizyona girdi ve 400 binin üstünde gişe yaptı. Genç sanatçı bu sene de yeni projelerle çalışmalarını sürdürecek.

 

''Cihan Ölçek''in yeni projesi ''Kalan'' DMC etiketiyle tüm müzik platformlarında ve klibi NetD kanalında yayında!


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet