Çocuklara Anjiyo Yapılır Mı

Çocuklara Anjiyo Yapılır mı  ? Çocuklara anjiyo yapılıp yapılmaması oldukça merak edilen bir soru olmakla birlikte acaba çocuğa ağır gelir mi? korkusu da beraberinde gelmektedir. Prof. Dr. A. Ruhi Özyürek bu soruyu cevapladı.Çocuklara...

Yayınlanma:
Çocuklara Anjiyo Yapılır Mı

Çocuklara Anjiyo Yapılır mı  ? Çocuklara anjiyo yapılıp yapılmaması oldukça merak edilen bir soru olmakla birlikte acaba çocuğa ağır gelir mi? korkusu da beraberinde gelmektedir. Prof. Dr. A. Ruhi Özyürek bu soruyu cevapladı.

Çocuklara anjiyo ile ilgili HekimKoop TV’ye açıklama yapan Özyürek, “Tabii oluyor hatta günümüzde anjiyoları tedavi amaçlı uyguluyoruz. Yıllar önce ameliyat ile zor kapatılan delikleri, kapak darlıklarını biz anjiyo ile tedavi etme aşamasındayız. Delikleri kapatabiliyoruz, darlıkları genişletebiliyoruz, gereksiz damar gelişimlerini kapatabiliyoruz. Teknolojinin gelişimi ve bilgilerin birikimi ile anjiyo yoluyla birçok tedavi yapabiliyoruz, anjiyo günümüzde yaygın olarak çocuklarda da yapılabilmekte, hatta çoğunlukla tedavi amaçlı yapılıyor ve komplikasyon oranı oldukça düşüktür ve başarı ile uygulanabilmektedir, bu sebeple içiniz rahat olabilir.” dedi. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Çocuklara anjiyo yapılırmı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet