Çorlu'nun Filizlerine Burs Ödemeleri Başlıyor

Hayata geçen "Çorlu'nun Filizleri" projesi kapsamında karşılıksız burs almaya hak kazanan üniversite öğrencilerine ait bursların ödemeleri başlıyor.

Yayınlanma:
Çorlu'nun Filizlerine Burs Ödemeleri Başlıyor

Hayata geçen "Çorlu'nun Filizleri" projesi kapsamında karşılıksız burs almaya hak kazanan üniversite öğrencilerine ait bursların ödemeleri başlıyor.

 

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 2021 yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda belediye meclis üyelerinin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda 18 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında başlatılan başvuru sürecinin tamamlandığını belirtti.

 

Burs Ödemeleri KYK'ya Yatırıldı

“Çorlu'nun Filizleri” projesinin hayata geçmesinden dolayı mutlu olduğunu, ödemelerin Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından gerçekleştirileceğini dile getirerek Çorlu Belediyesi tarafından planlanan 'Çorlu'nun Filizleri' projesi kapsamında aileleri Çorlu'da ikamet eden ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine verilecek "Yükseköğrenim Burs Yardımı" ödemeleri hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Sarıkurt, "Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzce kabul edilen 111 başvuru, belediye meclisimiz bünyesinde oluşturulan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu tarafından belirli kriterler çerçevesinde değerlendirildi. Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonunda Çorlu'da ikamet eden ihtiyaç sahibi 50 üniversite öğrencimiz, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait sisteme kaydedildi. Yine Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından da gerçekleştirilen incelemelerin ardından 50 öğrencimiz karşılıksız burs almaya hak kazandı.

 

Ödemeler geçmişe dönük kazanılan hakları ile birlikte Kredi ve Yurtlar Kurumu hesabına yatırıldı. Üniversiteli gençlerimiz ödemelerini 18 Şubat 2022 Cuma gününden sonra eğitim gördükleri şehirlerde bulunan herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden alabilecekler." dedi.

 

Çorlu'nun Filizleri Geleceğin Mimarı Olacak

“Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında verilen bursların Çorlu Atatürk Evi'nden elde edilen gelir ve belediye bütçesinden aktarılan kaynak ile sağlandığını ifade eden Başkan Sarıkurt, "Atatürk Evi'miz sayesinde yetişecek olan Çorlu'nun Filizleri, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, Türkiye'nin aydınlık geleceğinin birer mimarı olacaklardır. Gençlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Onlara güveniyoruz ve geleceklerini çizdikleri bu önemli süreçte onların yanında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Umarım tüm çocuklarımız aldıkları eğitimle hak ettikleri ve arzuladıkları yerlere ulaşırlar, başarılı olurlar, kendilerine, ailelerine ve ülkemize faydalı birer birey olurlar." diye konuştu.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet