Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da Toplu Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da düzenlenen Aksu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğalgaz Dağıtım Hattı Altyapı Projesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Açılış töreninde Sağlık...

Yayınlanma:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da Toplu Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da düzenlenen Aksu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğalgaz Dağıtım Hattı Altyapı Projesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Açılış töreninde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da yer aldı.

Törende yaptığı konuşmada, afetin olduğu günü unutmalarının mümkün olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileyerek, “O bir başka felaketti ama aynı dönemde, Rize, Artvin, Kastamonu, Bartın ve Bozkurt’ta çok değişik felaketleri art arda yaşadık, Muğla ve Antalya’da yaşadık. Bu yıl bizim için adeta felaket yılı oldu. Bütün bu felaketlerin olduğu yerde bakanlıklarımız, kurumlarımızla gece gündüz demeden çalıştı. Her yerde bu yıkılan binalardan altyapılara kadar bunları yeniden ayağa kaldırdık. Hala da devam ediyoruz. İşte bugün burada bu mutluluğu yaşadık. Dereli’nin bu güzelliklerini görünce ben de mutlu oluyorum, cumhurbaşkanı olarak halkımıza verdiğimiz sözü tutmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.” dedi.

Erdoğan, teslim edilen konutları inceledi

Cumhurbaşkanı, anahtar teslimi yaptığı ailelerle sohbet edip, anahtarlarını verdikten sonra, “Rabb’im hayırlısıyla huzurlu bir şekilde oturmayı nasip etsin” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan daha sonra vatandaşlara teslim edilen konutları inceledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da Toplu Açılış Törenine Katıldı

“Müsterih olunuz, en kötü günler geride kaldı”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplu açılış töreninde, küresel bir salgınla mücadeleyle zorlu iki yıl geçirdiklerini, salgının yıkıcı etkisini geride bırakarak yok olup gitmekte olduğunu söyleyerek, “Kısıtlamaların en makul sürede kaldırıldığı ülkeyiz. Temel kişisel korunma tedbirleri ve aşı dışında tüm kısıtlamaları kaldırdık. Hastalığın etkisini azalttığını görür görmez karantina süreleri ve tarama testleri dahil uygulamalarımızı güncelledik. Salgın geri dönmemek üzere gündemimizden çıkıyor. Tüm dünyayı çepeçevre saran kurallar manzumesi artık tarih oluyor. Bu elbette tedbirsiz hareket edeceğimiz anlamına gelmez. artık tedbir kişisel.” dedi.

Yerli aşı TURKOVAC’a gösterilen ilgiye müteşekkir olduğunu dile getiren Koca, “Kendi aşımızla kendi gücümüzün sahibiyiz. Bilimsel tüm gereklilikleri yerine getirerek etkili ve güvenli bir aşıyı tamamen yerli olarak geliştirdik. Ülkemizin gücüne, bilim insanlarımızın başarılarına inanın, onlarla gurur duyun. Aşı tercihinde, ‘Benin tercihim TURKOVAC’tır’ diye yüksek sesle söyleyin”  ifadelerini kullandı.

Vakalar Sizi Ürkütmesin

Koca artan vakalar ile ilgili, “Artan vaka sayılarının sizi ürkütmemesini Sağlık Bakanınız olarak en yüksek sesle söylüyorum; endişe etmeyiniz, hastalık eski günlerindeki gücünde değil. Grip olan vatandaşlarımızın sayısını günlük olarak ilan etsek benzer manzaralarla karşılaşacağız. Gripten kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısını günlük olarak açıklasak salgından farklı olmadığını göreceğiz. Müsterih olunuz, en kötü günler geride kaldı.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet