Dassault Systèmes Yönetim Kadrosunda Önemli Atamalar

Dassault Systèmes şirketin yönetim ve operasyonel performansını uzun vadeli stratejisiyle tam olarak uyumlu hale getirmek için mevcut yönetim yapısında çeşitli değişiklikler yaptı.

Yayınlanma:
Dassault Systèmes Yönetim Kadrosunda Önemli Atamalar

Dassault Systèmes şirketin yönetim ve operasyonel performansını uzun vadeli stratejisiyle tam olarak uyumlu hale getirmek için mevcut yönetim yapısında çeşitli değişiklikler yaptı. Şirket, geleceğini, liderlikte süreklilik ve nesiller arası yetenekleri birleştirmek üzere kurguluyor.
 

  • Dassault Systèmes şirketin geleceğini, liderlikte süreklilik ve nesiller arası yetenekleri birleştirmek üzere kurguluyor
  • Pascal Daloz’un, 2020'den beri yürüttüğü Operasyonlardan Sorumlu Başkanlık (Chief Operating Officer) görevine odaklanacağı duyuruldu
  • Rouven Bergmann ise Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı

Dassault Systèmes şirketin yönetim ve operasyonel performansını uzun vadeli stratejisiyle tam olarak uyumlu hale getirmek için mevcut yönetim yapısında çeşitli değişiklikler yaptı.

 

Yeni yapılanma kapsamında Pascal Daloz, Operasyonlardan Sorumlu Başkanlık (Chief Operating Officer - COO) görevine tamamen odaklanarak şirketin yaşam bilimleri ve sağlık, üretim endüstrileri, altyapı ve şehirler sektörlerinde inovasyonu destekleyen Operasyon İcra Komitesi’ne liderlik edecek. Daloz, aynı zamanda 3DEXPERIENCE platformu, markalar, endüstriler, insan kaynakları ve yönetim dahil olmak üzere şirketin dünya çapındaki tüm stratejik operasyonlarını yönetecek.

 

Rouven Bergmann ise Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü olarak Pascal Daloz'a bağlı kalacak. Yazılım ve bulutla ilgili finansal konularda oldukça deneyim sahibi olan Bergmann,  MEDIDATA'nın satın alınmasından sonra Dassault Systèmes’e entegrasyonunda önemli bir rol oynamıştı. Daha önce Dassault Systèmes Yaşam Bilimleri Operasyonundan Sorumlu Başkan olarak görev yapıyordu ve MEDIDATA'nın operasyonlarını yönetiyordu. NASDAQ borsasında işlem gören gören New York merkezli Medidata Solutions'a 2015 yılında CFO (Chief Financial Officer) olarak katılmıştı. Göreve geldiği 2015 yılında 300 milyon dolar değerinde olan Mediata Solutions’un satın alındığı yıl değeri, 700 milyon doların üzerine çıkmıştı. Bergmann, Medidata'ya katılmadan önce SAP Kuzey Amerika'nın CFO'suydu. Almanya'daki Kaiserslautern Teknik Üniversitesi'nden makine mühendisliği ve işletme alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Bergmann, Münih Üniversitesi’nin ekonomi ve finans alanlarında da doktora derecesine sahip.

 

Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı ve CEO'su Bernard Charlès şirketin yürütme kurulundaki atamalara ilişkin görüşlerini “Şirketimiz adına gururluyum; çünkü amacımızı, değerlerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için coşkumuzu paylaşan güçlü liderler ve benzersiz yetenekler ile yolumuza devam ediyoruz. Pascal Daloz, şirketin büyümesini hızlandırmak ve müşterilere daha yüksek değerler sunmak için benzersiz bir kapasiteye sahip. Operasyonlardan Sorumlu Başkan olarak yeni görevinde, şirketimizin değerini yükseltecek, yeni nesil liderliği ve stratejik hedeflerimizi destekleyecek. Daloz, Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformuyla endüstrileri, pazarları ve müşteri deneyimlerini dönüştürme vizyonunu uygulamada, şirketin bütünsel ve büyüme odaklı stratejisini, performansını  başarıyla yerine getirmede bana yardımcı olacak doğru kişi.” sözleriyle dile getirdi. 

 

Charlès, Rouven Bergmann’ın ise finansal operasyonlarda sürekliliği sağlayacağını, abonelikleri ölçeklendireceğini ve 3DEXPERIENCE platformunu şirketin yönetim sistemi haline getireceğini kaydederek sözlerini şöyle noktaladı: “Bergmann, şirketin mali işlerini yönetirken finans ve stratejik becerilerini birleştirerek temel iş faktörlerimize titiz bir anlayış getirecek. Bu nedenle kendisinin yürütme kurulumuzda olmasından mutluluk duyuyoruz.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet