Dassault Systèmes’dan Üst Düzeyde Önemli Atamalar

Dassault Systèmes, stratejik liderlik hamleleriyle SOLIDWORKS kullanıcı topluluğuna ve ana akım pazara olan bağlılığını pekiştiriyor Gian Paolo Bassi artık 3DEXPERIENCE Works’ü daha ileri taşımak için çalışan büyük bir organizasyona liderlik edecek Halihazırda SOLIDWORKS Ar-Ge Başkan Yardımcısı olan Manish Kumar, artık aynı zamanda SOLIDWORKS CEO'su olarak görev yaparak SOLIDWORKS ürün ve teknoloji stratejilerinin geliştirilmesinde ön

Yayınlanma:
Dassault Systèmes’dan Üst Düzeyde Önemli Atamalar
  • Dassault Systèmes, stratejik liderlik hamleleriyle SOLIDWORKS kullanıcı topluluğuna ve ana akım pazara olan bağlılığını pekiştiriyor
  • Gian Paolo Bassi artık 3DEXPERIENCE Works’ü daha ileri taşımak için çalışan büyük bir organizasyona liderlik edecek
  • Halihazırda SOLIDWORKS Ar-Ge Başkan Yardımcısı olan Manish Kumar, artık aynı zamanda SOLIDWORKS CEO'su olarak görev yaparak SOLIDWORKS ürün ve teknoloji stratejilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaya devam edecek

 

Dassault Systèmes, üst düzey yönetim kadrosunda önemli değişiklikler yaparak SOLIDWORKS'ün yedi yıllık başarılı CEO'su Gian Paolo Bassi’yi, 3DEXPERIENCE Works organizasyonuna liderlik etmek üzere Başkan Yardımcısı olarak atadı. 2018'den beri SOLIDWORKS Ar-Ge'den sorumlu olan Manish Kumar ise şimdi aynı zamanda SOLIDWORKS’ün yeni CEO’su oldu. 

 

Yapılan bu iki kritik atama, Dassault Systèmes’in en iyi çözümlerin araştırılması ve geliştirilmesi konusunda SOLIDWORKS kullanıcılarına desteğini artırarak sürdüreceğini gösteriyor. Ayrıca şirketin genişletilmiş 3DEXPERIENCE Works çözümlerini ana pazara sunmaya odaklanacağını da vurguluyor.

 

Gian Paolo Bassi, 2019'da 3DEXPERIENCE Works'ün 3DEXPERIENCE platformu üzerinde SOLIDWORKS müşterileri ve tüm orta ölçekli şirketler için tasarladığı bulut çözümleri portföyünü oluşturmuştu. Bundan sonraki çalışmalarına da bu yönde devam edecek olan Bassi, 3DEXPERIENCE Works'ün sürekli büyümesine ve şirketin ana akım inovasyon alanındaki faaliyetlerini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen büyük bir organizasyona liderlik edecek.

 

3D, CAD ve PLM endüstrilerinde 25 yıldan fazla deneyime sahip olan Bassi, SOLIDWORKS’e 2011 yılında katıldı. Önce, SOLIDWORKS Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak atandı, ardından SOLIDWORKS CEO’su olarak görevine devam etti. CEO olduğu süreçte, masaüstü ve bulut için tasarlanan gelecek ürün ve teknoloji stratejilerinin geliştirilmesine öncülük etti. Uygulamalı teknik yaklaşımı doğrultusunda SOLIDWORKS'ün birbirine bağlı kullanıcı topluluğuyla yakın iş birliği içinde çalıştı. Şirketin bulut uygulamalarının geliştirilmesi sorumluluğunu başarıyla yerine getirdi.

 

Manish Kumar'ın SOLIDWORKS CEO'su olarak atanması ise Dassault Systèmes'in ayırt edici özelliği olan SOLIDWORKS Ar-Ge'ye olan bağlılığının ve bu alanda yapılacak gelecek yatırımlarının göstergesi niteliğinde. Halihazırda SOLIDWORKS Ar-Ge Başkan Yardımcısı olan Kumar, şimdi aynı zamanda SOLIDWORKS CEO'su olarak da görevini sürdürecek ve  SOLIDWORKS ürün ve teknoloji stratejilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaya devam edecek. Ar-Ge ile markanın etkin kullanıcı topluluğu arasındaki sıkı ilişkilere öncülük edecek ve sürekli genişleyen SOLIDWORKS portföyünün genişlemesini hızlandıracak.

 

Kumar, SOLIDWORKS Ar-Ge bünyesine 1998 yılında yazılım geliştiricisi olarak katıldı. Yüzey oluşturma, modelleme, eskiz, montaj, kaynaklı montajlar, sac levha ve teknik resimler gibi çeşitli alanlarda gerçekleşen SOLIDWORKS’ün erken dönem gelişimine önemli katkılarda bulundu. Ayrıca SOLIDWORKS Ar-Ge bünyesinde 3DEXPERIENCE’in geliştirilmesine öncülük etti. Dassault Systèmes Ar-Ge ekibiyle iş birliği yaparak, SOLIDWORKS'ü "tasarımın geleceğine" doğru sağlam bir inovasyon yoluna koyan dönüşümde kilit bir aktör oldu. 

 

Yapılan bu kilit atamalar hakkında yorumlarını paylaşan Dassault Systèmes Küresel Markalar Başkan Yardımcısı Philippe Laufer, " 3DEXPERIENCE Works, Gian Paolo ve Manish'in yetenekli çalışmaları sayesinde o kadar büyüdü ki, artık kendisini 2022'ye ve ötesine götürecek özel bir yöneticiye ihtiyaç duyuyor." dedi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet