Demircan ; “DEÜ Hastanesi Yönetimi Yanlıştan Dönmelidir”

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yönetiminin, hastane kampusünde gerçekleşen basın açıklamaları toplantılarına katılarak hakkını arayan sağlık çalışanlarından...

Yayınlanma:
Demircan ; “DEÜ Hastanesi Yönetimi Yanlıştan Dönmelidir”

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yönetiminin, hastane kampusünde gerçekleşen basın açıklamaları toplantılarına katılarak hakkını arayan sağlık çalışanlarından savunma istemesini sert bir dille eleştirdi. Demircan, “Hastane yönetimi yanlıştan dönmelidir” çağrısında bulundu.

Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi’nde haklarını arayan sağlık personellerine karşı hastane yönetimi tarafından gösterilen tutumun kabul edilemez olduğunu ifade eden Başkan Togan Demircan, “Geçtiğimiz aylarda kurumun zarara uğradığını gerekçe göstererek sağlık çalışanlarının ek ödemelerinden kesinti yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yönetimi şimdide sendikalar tarafından kesintiler nedeniyle yapılan basın açıklamalarına katılan, katılmayan birçok çalışanına bayram arifesinden buyana içeriği anlaşılamayan, asıl amacı yıldırma, caydırma ve mobbing uygulaması olduğunu düşündüğümüz savunma istem yazıları göndererek gözdağı vermeye çalışmakta. Ve hatta o tarihlerde yıllık izinde olan arkadaşlarımızdan bile “’savunma’” istenmesi üniversite hastanesi idaresinin ne kadar “profesyonel” bir idare olduğunu gösteriyor. Çalışanların üyesi oldukları veya olmadıkları sendikaların almış oldukları eylemlere katılmalarından dolayı ceza verilemeyeceği, disiplin soruşturması açılamayacağı, bu eylemler ve basın açıklamalarına katılımın aynı zaman da Anayasal bir hak olduğunu bilmiyormuş gibi davranmalarının yanı sıra; Maddi zarara uğrattıkları çalışanlarına hiçte hak etmedikleri bir şekilde davranan üniversite yönetiminin çocuksu tavırlarını bir kenara bırakarak pandemi döneminde eşlerinden, evlerinden, ailelerinden uzak kalıp ve dahi büyük bir özveri ile görevlerini yapan sağlık çalışanı arkadaşlarımızın gönüllerini esastan almalarını bekliyoruz” dedi.

HASTANE İDARESİ YAPTIĞI YANLIŞTAN GERİ DÖNMELİDİR

Demircan, şunları söyledi, “Sendikaların asli görevi çalışanlar ile idareler arasında etkili iletişim kurmaktır Binlerce çalışanı olan 9 Eylül Üniversitesi yönetiminin özelde üyelerini, genel de tüm çalışanları temsil eden sendika temsilcilerine kapılarını kapatması, sorunları görmezden gelmesi, ben yaptım oldu mantığı ile hareket etmesi ile başlayan süreçte konuyu saptırarak sanki üniversite hastanesi çalışanlarının ve sendikaların hastane idaresinin düşmanıymış gibi göstermeye çalışması da kabul edilemez. Demokratik Sağlık Sen olarak hastane idaresine çağrımız, yaptıkları yanlıştan geri dönmeleri. Çalışanlarını ve onları temsil eden sendikalarını muhatap almalarıdır. Sorgulanabilir, şeffaf yönetim anlayışı ile tüm çalışanlarını kucaklayan bir yönetim her kesimin  takdirini topladığı gibi, birçok sorunun çözümünü de kolaylaştıracaktır. Ve ayrıca biz eli sopalı idareciler istemediğimizi de yineliyoruz” (BSHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet